Hamilton indulhat az élről (2. rész)

Lewis Hamilton, a Mercedes világbajnoki címvédő brit pilótája nyerte a Forma-1-es Olasz Nagydíj szombati időmérő edzését, így vasárnap ő indulhat az első rajthelyről.monzaA pontversenyben vezető 31 éves versenyzőnek ez pályafutása 56., ez évben pedig hetedik pole pozíciója. Monzában ötödször nyerte meg az időmérőt, ezzel felzárkózott Juan Manuel Fangio és Ayrton Senna mellé az örökrangsor élére.

A második helyen Hamilton csapattársa, a német Nico Rosberg, a harmadikon pedig utóbbi honfitársa, a Ferrari négyszeres világbajnoka, Sebastian Vettel végzett. A Haas istálló francia pilótája, Romain Grosjean a 12. időt autózta, de öt rajthelyes büntetést kapott, mert amikor szombaton a harmadik szabadedzésen kicsúszott a pályáról, meghibásodott az autójában a váltó, amelyet kicseréltek, ez pedig tilos.