• -5 ℃ / 2 ℃

Hamilton nyert, rekordot döntött, és vezet az összetettben - végeredmény

A világbajnoki címvédő Lewis Hamilton nyerte vasárnap a 31.Forma-1-es Magyar Nagydíjat, a Mercedes brit pilótája ötödször győzött a Hungaroringen, ahol előtte ez még senkinek sem sikerült, és átvette a vezetést a vb-pontversenyben.

A 31 éves versenyzőnek ez volt pályafutása 48.és idei ötödik futamgyőzelme.

3

Hamilton mögött az összetettben eddig az élen álló csapattársa, a pole pozícióból rajtoló német Nico Rosberg végzett a második helyen, hátránya 6 pont a címvédő mögött.A dobogó alsó fokára a Mogyoródon két évvel ezelőtt győztes Daniel Ricciardo, a Red Bull ausztrál pilótája állhatott fel.

A rajtnál Hamilton kiválóan helyezkedve, óriási lendülettel száguldott el Rosberg mellett, aki két kanyar erejéig még a második pozíciót is elveszítette Ricciardóval szemben, de hamar visszaelőzött.Az első kör végén Hamilton, Rosberg, Ricciardo, Max Verstappen (Red Bull), Sebastian Vettel (Ferrari) volt az élen haladók sorrendje.

Hamilton magabiztosan őrizte a vezető pozíciót, s körről körre igyekezett növelni a távolságot az üldözőkhöz képest, ami sikerült is neki, a 14.
körben már Rosberggel szemben is 2.5 másodperc volt az előnye.

Az első kerékcserékre a versenynek ebben a szakaszában került sor: először Vettel, majd Ricciardo, a 16.körben Hamilton és Verstappen, végül a 17.körben Rosberg járt a boxban.Az első három helyen nem változott az állás, Verstappen viszont beragadt Kimi Räikkönen (Ferrari) mögé, így Vettel feljött negyediknek.

Hamilton hamarosan arról panaszkodott a csapatának rádión, hogy nincs meg a kellő sebessége, s ez rögtön észrevehető is volt, Rosberg ugyanis egy másodpercen belülre került csapattársához képest.

A helyzet azonban nem változott, sőt Hamilton egy kicsit vissza is szerzett az előnyből, a 32.körben két másodperccel száguldott Rosberg előtt.Mögöttük Ricciardo, Vettel, Verstappen volt a sorrend, a 14.
helyről rajtolt finn Kimi Räikkönen (Ferrari) pedig a jól megtervezett taktikájának köszönhetően már hatodik volt.

A 33.körben Ricciardo állt ki kerékcserére, majd csapattársa, Verstappen következett öt körrel később.Hamilton a 41.körben járt a futam során másodszor a boxban, egy körrel később Rosberg érkezett, de az ő kerékcseréje lassabb volt, mint márkatársáé.

Hamilton így kényelmes előnnyel vette vissza az első helyet, Rosberg három másodperccel lemaradva követte, a harmadik helyen pedig Ricciardo száguldott.Az ekkor még csak egy kerékcserénél járó Räikkönen negyedik, csapattársa, Vettel ötödik Verstappen pedig hatodik volt.Räikkönen az 51.körben tudta le a második boxkiállását, s hatodikként hajtott vissza a pályára.

Hamilton és Rosberg között hol nőtt, hol csökkent a különbség, miközben a Mercedes párosa "áthámozta" magát a lekörözendő riválisokon.Tíz körrel a leintés előtt 2.1 másodperc volt köztük.

A hajrában Rosberg közelíteni tudott Hamiltonhoz, egyszer-egyszer egy másodpercen belülre is került, előzni azonban nem tudott, s végül meg kellett elégednie a második hellyel.Érdekesség, hogy a 22 pilóta közül csak a brit Jenson Buttonnak (McLaren) kellett - műszaki hiba miatt - feladnia a versenyt, így 21-en értek célba.

A 31.Magyar Nagydíj hétvégéjén 176 ezer néző járt kint a mogyoródi pályán a Hungaroring Sport Zrt.közlése szerint, a versenyt 75 ezren követték a helyszínen.

A vb a jövő hétvégén a Német Nagydíjjal folytatódik Hockenheimben.
Lewis Hamilton:

"Nagyon jó érzés, hogy már eggyel több győzelmem van itt, mint Michael Schumachernek, akit gyerekként csodáltam.Nem ez volt a legkönnyebb a Magyarországon aratott sikereim közül, de nagyon jó csatát vívtunk Nicóval és Daniellel.A körülöttem lévő emberek támogatása és segítsége nélkül mindez nem sikerülhetett volna".
Nico Rosberg:

"A rajtnál veszítettem el az esélyt a győzelemre.Danielt még sikerült visszaelőznöm a második kanyarban, de akkor már nyilvánvaló volt, hogy nagy szerencsére lenne szükségem ahhoz, hogy nyerjek".
Daniel Ricciardo:

"Elégedett vagyok a harmadik hellyel.A futam első felében versenyképesek voltunk, de aztán elhúztak a Mercedesek, úgyhogy a végén már küzdeni kellett, hogy megtartsam a dobogós pozíciót".