• -2 ℃ / 5 ℃

2015 legjobb versenyzői

A csapatfőnökök szavazták meg a tíz legjobb pilótát.Ön egyetért velük?f12015Az Autosport magazin kérte meg a Forma-1 csapatfőnökeit, hogy szavazzanak arról, hogy kik voltak 2015-ben a legjobb versenyzők.A kialakult lista tartogat néhány érdekes meglepetést, hiszen olyan nevek is szerepelnek rajta, akikre nem számított volna az, aki látta a futamokat, míg néhány név ugyanezért hiányozhat.

Toto Wolff (Mercedes), Maurizio Arrivabene (Ferrari), Sir Frank Williams (Williams), Christian Horner (Red Bull), Vijay Mallya (Force India), Federico Gastaldi (Lotus), Franz Tost (Toro Rosso), Monisha Kaltenborn (Sauber), Éric Boullier (McLaren) és John Booth (Manor) úgy állította fel a saját rangsorát, hogy a nevüket titokban tartották.

Ennek oka az volt, hogy a csapatfőnökök így sokkal bátrabban fejthették ki a véleményüket.
A pilóták az idei szezonban érvényes pontrendszer (25-18-15-12-10-8-6-4-2-1) szerint kapták az egységeket.

A szavazást Lewis Hamilton nyerte.A 2015-ös világbajnok 10 futamot nyert, 11 alkalommal rajtolhatott az élről, és 8 alkalommal autózta a leggyorsabb kört az idei szezonban.A Mercedes britje a szavazást komoly előnnyel nyerte, mert a kapható 250 pontból 229-et gyűjtött.

A második helyre Sebastian Vettel került.A Ferrari német pilótája idén háromszor győzött.A harmadik helyen Hamilton csapattársa, Nico Rosberg végzett, aki az utolsó hat futam mindegyikén megszerezte az első rajthelyet, de ebből csak az utolsó három versenyen sikerült nyernie.

A csapatfőnökök szavazása alapján a negyedik helyet Max Verstappen kaparintotta meg, míg az ötödik Danyiil Kvjat, akinek az év eleji teljesítménye annyira nem volt meggyőző, hogy sokan biztosra vették, hogy a szezon végén elküldi a Red Bull, de az utolsó futamokon sikerült bizonyítania a pilótának.

A lista hatodik helyezettje az igazi meglepetés, hiszen ott Fernando Alonso neve olvasható annak ellenére, hogy a spanyol világbajnok nem sok pontot gyűjtött a McLaren-Hondával.A legjobbak közé került Valtteri Bottas a Williamstől, Sergio Pérez a Force Indiától, Daniel Ricciardo a Red Bulltól és Kimi Räikkönen is.abu-dhabA csapatfőnökök szavazásának végeredménye: