Az élethez legrosszabb feltételekkel rendelkező, legveszélyesebb városok

Öt hely, ahol biztos, hogy nem szívesen élnél.2018-ban több országot és várost hozhatunk fel példaként arra, hogy miért nem élnénk ott, hiszen a harcok, bandaháborúk, politikai instabilitás, szélsőséges szegényes annyira mindennapos témává vált, hogy lassan fel sem kapjuk a fejünket az erről szóló hírek hallatán.

Jelenleg sok hely alkalmatlan az életre, de a következő öt városban különösen rosszak a feltételek.

Norilszk, Oroszország: Szibériában, 400 kilométerre az Északi-sarktól található Norilszk, ahol a bolygó egyik legnagyobb kohászati és bányászati komplexuma található. A város világvezető a nikkel- és a palládium gyártásban, valamint a réz és kobalt kitermelésben.

Ugyanakkor Norilszk a világ egyik legszennyezettebb városa. A közeli Norrisban például egyetlen fa sem találhat, a növényzet pedig kifejezetten szegényes, ugyanis a nagymértékű levegőszennyezettség miatt savas csapadék alakult ki.

A terület azért sem alkalmas az életre, mert az év 45 napján nem kel fel a nap, télen pedig -50 °C-ot mutatnak a hőmérők, ráadásul erős szél fúj.

Fenntartható megoldások

Fenntartható családi házak tervezése, gyártása és felépítése

Teljes folyamat egy kézben – természetes alapanyagokkal és energiatakarékos megoldásokkal.

Kender Fa Szalma Vályog Mész

A tervezéstől a megvalósításig végigkísérjük az építkezést – valódi, működő megoldásokkal.

Részletek és lehetőségek
Kész típustervek

Ha konkrét elképzelést keresel:

A hó is szennyezett. Mindennek ellenére a terület lakott, de az itt élők átlagéletkora 46 év.Dharavi, Mumbai, India: A világ egyik legnagyobb nyomornegyede a mumbai Dharavi. Ezen a kis területen közel 1 millió embernek kell naponta szembenéznie a szeméthegyekkel, a zajjal, a csatornázás és az ivóvíz hiányával.

A negyedben rengeteg gyerek tífuszos és diftériás, ugyanis a hulladékok között, szennyvíz mellett játszanak. A kórházakban napi 4000 esetet regisztrálnak. Dharavi lakosai feje fölött nincs tető, folyamatosan éheznek. A hatóságok többször megpróbálták felszámolni a nyomornegyedet, ám az nem oldja meg a lakhatási, munkahelyi gondokat és a pénzhiányt.Dakka, Banglades: 17 millióan élnek Banglades fővárosában, ami a szegénység, utcai és tömegközlekedési túlzsúfoltság, kizsákmányolás és a magas bűnözési ráta miatt nevezhető a világ egyik legveszélyesebb városának.

Emellett Dakka területén gyakoriak a tájfunok, amik hatalmas pusztítást végeznek, és emberéleteket oltanak ki. A városban olyan nagy a népsűrűség, hogy az emberek gyakran a vonat tetején utaznak, ha a munkahelyükre, iskolába akarnak menni.

Az ivóvízhiány is komoly probléma, hiszen a helyieknek sorban kell állniuk egy adagért, amit a hatóságok osztanak, de még így is gyakori, hogy valakinek nem jut a vízből. Az áramellátás is sokszor akadozik, ami a forró, nyári melegben a legrosszabb.

Itt a gyerekeknek sem lehet nyugodt gyerekkoruk, mert a felnőttek kényszerítik őket arra, hogy segítsenek a családjuknak, például azzal, hogy műanyag palackokat kell gyűjteniük a nagyon szennyezett Burghan folyóból. A munkások heti átlagkeresete 5-7 euró.

Bangladesben egyébként közel 20 millió ember él, akinek nincs állandó lakhelye. Ők kénytelenek egyik helyről a másikra vándorolni, gyakran pedig az utcán alszanak, de élelem után is ott kutatnak, tehát elmondható, hogy Bangladesben a legrosszabbak az életkörülmények.Caracas, Venezuela: Az egész országot válság és politikai problémák sújtják, amelyek napról napra rosszabbodnak. Venezuelában az emberek éheznek, ami mellett gyakoriak az erőszakos bűncselekmények. A venezuelai kormány által közzétett hivatalos adatokból az derült ki, hogy a napi gyilkosságok száma folyamatosan növekszik, ám a valódi helyzet ennél sokkal rosszabb.

Az országban az is rombolja az életkörülményeket, hogy a lakosság nem kapja meg az alapvető élelmiszereket és higiéniai termékeket. Amennyiben valami mégis megjelenik a boltok a polcain, akkor annak az ára hihetetlenül magas. Sajnos egyelőre nem úgy néz ki, hogy javulna Venezuela helyzete.Migingo: A Viktória-tó kicsinyke szigetén legalább 400 ember él, emiatt ez a terület a világ egyik legsűrűbben lakott helye. Kenya és Uganda folyamatosan vitázik azon, hogy melyikükhöz tartozik a sziget.

Mivel a Nílus közismert a gazdag halállományról, ezért Migingo lakosai halászatból tartják fenn magukat. A helyiek kénytelenek voltak hozzászokni, hogy a szigetet folyamatosan fegyveres katonák őrzik, akik nem hezitálnak, ha meg kell húzniuk a ravaszt.

(Forrás: noiportal.hu)

Hozzászólások

Fenntartható megoldások

Fenntartható családi házak tervezése, gyártása és felépítése

Teljes folyamat egy kézben – természetes alapanyagokkal és energiatakarékos megoldásokkal.

Kender Fa Szalma Vályog Mész

A tervezéstől a megvalósításig végigkísérjük az építkezést – valódi, működő megoldásokkal.

Részletek és lehetőségek
Kész típustervek

Ha konkrét elképzelést keresel:

Őrizetben a józsefvárosi emberölés gyanúsítottja

Őrizetben a józsefvárosi emberölés gyanúsítottja

A fővárosi nyomozók kihallgatták az idős nő 16 éves dédunokáját.

Kelenföld fókuszban

Kelenföld fókuszban

A rendőrség továbbra is megemelt létszámmal biztosítja a közterület rendjét.

Gyanús tűzeset Tiszaroffon

Gyanús tűzeset Tiszaroffon

A rendőrök elfogtak egy 19 éves helyi férfit, aki felgyújtotta otthonukat.

Szemérmetlen!

Szemérmetlen!

Megbújt a szatír a sírok közt.

Rendőrség: elalvás okozhatta mindkét balesetet

Rendőrség: elalvás okozhatta mindkét balesetet

Elalvás okozhatta mindkét súlyos balesetet péntek hajnalban az M1-es autópályán - közölte a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Rendőr-főkapitányság a police.hu oldalon.

Gyors rendőri fellépés

Gyors rendőri fellépés

A monori rendőrök néhány órán belül elfogták a négy férfit.

Meggyújtotta felesége haját

Meggyújtotta felesége haját

A tapolcai rendőrök őrizetbe vették a bántalamzót.

Rendőrkézen a magamutogató

Rendőrkézen a magamutogató

Készenléti rendőrök intézkedtek a Margitszigeten egy szeméremsértő külföldivel szemben.

Robbanás történt a Debreceni Egyetemen, egy ember súlyos égési sérülést szenvedett

Robbanás történt a Debreceni Egyetemen, egy ember súlyos égési sérülést szenvedett

Súlyos égési sérülést szenvedett egy munkás a Debreceni Egyetem egyik épületének felújításakor hétfőn délután - közölte az intézmény sajtóközpontja az MTI megkeresésére kedden.

A halálból rántották vissza

A halálból rántották vissza

Testkamerás videón, ahogy a rendőrök az utolsó utáni pillanatban kapják el a Petőfi hídról leugró fiatalembert.

http://ujhazak.com