Emberölés miatt emeltek vádat egy újszülöttje halálát okozó baranyai nő ellen
Emberölés miatt emelt vádat a Baranya Vármegyei Főügyészség egy az ellen a baranyai nő ellen, aki eltitkolt gyermekét szülés után megölte idén februárban - közölte a vádhatóság csütörtökön az MTI-vel.
A vádirat szerint a nő élettársával és hét kiskorú gyermekével, nehéz anyagi körülmények között élt egy baranyai faluban. A háztartással és a gyermekek gondozásával járó minden feladatot egyedül, családi segítő támogatás nélkül látta el. Miután nyolcadik gyermekével 2025 májusában várandós lett, a családtagjaitól való félelmében terhességét eltitkolta, orvoshoz nem ment. A védőnő számára is csak idén januárban derült ki a terhessége, azonban a terhesgondozásban ezt követően sem volt együttműködő.
A nő végül lakásukban életképes gyermeket szült februárban, azonban ellátás nélkül hagyta őt, egy pokrócba csomagolta, tornazsákba tette, majd a egy szekrénybe rejtette, ahol a csecsemő elhunyt. A nő cselekménye tizennegyedik életévét be nem töltött személy sérelmére elkövetett emberölés bűntettének megállapítására alkalmas - közölte a Baranya Vármegyei Főügyészség.
(Forrás: MTI)
Hozzászólások