Védekezés a terhesség és a nemi úton terjedő betegségek ellen

A fejlett társadalomban már elég hamar elkezdenek szexuális életet élni a tinédzserek, kiemelten fontos lenne számukra is a kellő információ, felvilágosítás. 

Tehát, kezdjük az elején az első alkalommal is teherbe lehet esni, azaz a szüzesség elvesztésekor is, a hónap bármely napján, akár menstuációs napokon is, ezért nagyon fontos a megfelelő védekezés. Nem minden gyerek van sajnos olyan viszonyban a szüleivel, hogy a kétségeivel hozzájuk fordulna, ennek hiányában a környezetében kell keresnie egy felnőttet, aki felelősségteljes életvitelt folytat, illetve akihez ezzel a témával kapcsolatban nyugodtan fordulhat. 

A védekezés legegyszerűbb formája, az óvszer használata, amelyet szinte minden boltban lehet vásárolni. Ezek egyszer használatos gumik, azaz egy ejakulációt követően el kell távolítani, szükség esetén újat kell használni. Nem csak a terhességtől véd meg, de a nemi úton terjedő betegségektől is megóv. Nagyon fontos, hogy ezek sérülésmentesek legyenek, hiszen ha szakadás van rajtuk, már nem funkcionálnak. Amennyiben aktust követően veszik észre a szakadást, az adott esetben védelmet már nem nyújtott, ezáltal fennáll a terhesség esélye, mivel az ondósejtek bejutottak. Ilyenkor lehetőség van esemény utáni tabletta kiíratására, amit 72 órán belül be kell venni, ám ajánlatos minél hamarabb.
Fenntartható megoldások

Fenntartható családi házak tervezése, gyártása és felépítése

Teljes folyamat egy kézben – természetes alapanyagokkal és energiatakarékos megoldásokkal.

Kender Fa Szalma Vályog Mész

A tervezéstől a megvalósításig végigkísérjük az építkezést – valódi, működő megoldásokkal.

Részletek és lehetőségek
Kész típustervek

Ha konkrét elképzelést keresel:

Ez a tabletta megterheli a szervezetet, de nem vetélést okoz, hanem  az ovulációt, a megtermékenyített petesejt beágyazódását akadályozza meg. 

A megszakításos módszer NEM védekezés! Egyáltalán nem sorolható abba a kategóriába, azoknak a pároknak ajánlott, akik nem már nem probléma, ha egy babával bővül a család, hiszen hiába nem történik meg ( szerencsésebb esetben) a spermium bejutása, az előváladék is tartalmaz spermiumot, amely terhességet eredményezhet. Egyáltalán nem ajánlott ez a "módszer" olyan személyeknek, akik nem szeretnének gyereket. 



A fogamzásgátló tabletta biztonságos ugyan, de nem véd a nemi úton terjedő betegségek ellen, ezért amennyiben sűrűn váltogatja valaki a partnereit, nem árt mellé óvszert is használni. A fogamzásgátlót a nőgyógyász írja ki minden esetben, mindenképp meg kell előznie egy vérvételnek, amely biztosíték arra, hogy nem káros a szervezetre, trombózis hajlamú emberek például egyáltalán nem szedhetik, hiszen számukra nagyon veszélyes lehet. A nőgyógyász a tabletta szedéséről kellő felvilágosítást fog adni. Nem kell attól félni, hogy meghízik valaki, vagy éppen lefogy, mint minden gyógyszernek ennek is lehetnek mellékhatásai, de van lehetőség váltani később más fajtára, ha az nem volt megfelelő. 

A nőgyógyászoktól sem kell félni, egyáltalán nem kellemetlen egy vizsgálat sem. Aki már elvesztette a szüzességét nyugodtan elmehet nőgyógyászati vizsgálatra is, megfogja tapasztalni, hogy fájdalommentes. Sőt, kötelező is, hiszen rákszűrésen kell átesni rendszeresen, ami szintén minimális kellemetlenséggel sem jár, illetve különböző panaszokkal is szükséges orvoshoz fordulni, a saját, valamit a partner érdekében is. Ilyen a hüvelyi folyás, ami rengeteg nőt érint, egyáltalán nem ciki, viszont egyes fajtái fertőznek is, plusz a kezeletlen fertőzések komolyabb nőgyógyászati problémákat is okozhatnak. Ezekre általában krémeket, hüvelykúpokat- tablettákat, illetve szájon át bevehető tablettát szoktak felírni. Könnyen kezelhető, viszont ehhez mindenképp szükség van nőgyógyászra. A gátlásokat pedig nem szabad magaddal vinni az orvoshoz, teljesen biztos lehetsz benne, hogy a te nemi szerved már a nagyon sokadik amit látott, nem fogja érdekelni csak az orvosi része. 

Lehet kapni a patikában helyileg alkalmazható fogamzásgátló tablettát, gélt is. Ami annyiban másabb, hogy aktus előtt kell felhelyeznie a nőnek tíz perccel. Ez sokak szerint nem túl biztonságos. A tájékoztatójában nagyon részletesen le van írva hogyan is kell használni, mire kell figyelni, ezeket nem egyszerű betartani, pedig az lenne a biztosabb. Nem mellesleg sokan számolnak be égő, csípő érzésről használatuk során, amely aztán "megöli a bulit" azonnal. 

Mindenképp tanácsos odafigyelni és védekezni, nőgyászt pedig felkeresni, aki szimpatikus,  hidd el sokat tud segíteni. A felnőttek, szülők tanácsát is érdemes kikérni. Könnyebb odafigyelni és védekezni, mint egy abortuszt például átélni.

Hozzászólások

Fenntartható megoldások

Fenntartható családi házak tervezése, gyártása és felépítése

Teljes folyamat egy kézben – természetes alapanyagokkal és energiatakarékos megoldásokkal.

Kender Fa Szalma Vályog Mész

A tervezéstől a megvalósításig végigkísérjük az építkezést – valódi, működő megoldásokkal.

Részletek és lehetőségek
Kész típustervek

Ha konkrét elképzelést keresel:

Kelenföld fókuszban

Kelenföld fókuszban

A rendőrség továbbra is megemelt létszámmal biztosítja a közterület rendjét.

Gyanús tűzeset Tiszaroffon

Gyanús tűzeset Tiszaroffon

A rendőrök elfogtak egy 19 éves helyi férfit, aki felgyújtotta otthonukat.

Szemérmetlen!

Szemérmetlen!

Megbújt a szatír a sírok közt.

Rendőrség: elalvás okozhatta mindkét balesetet

Rendőrség: elalvás okozhatta mindkét balesetet

Elalvás okozhatta mindkét súlyos balesetet péntek hajnalban az M1-es autópályán - közölte a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Rendőr-főkapitányság a police.hu oldalon.

Gyors rendőri fellépés

Gyors rendőri fellépés

A monori rendőrök néhány órán belül elfogták a négy férfit.

Meggyújtotta felesége haját

Meggyújtotta felesége haját

A tapolcai rendőrök őrizetbe vették a bántalamzót.

Rendőrkézen a magamutogató

Rendőrkézen a magamutogató

Készenléti rendőrök intézkedtek a Margitszigeten egy szeméremsértő külföldivel szemben.

Robbanás történt a Debreceni Egyetemen, egy ember súlyos égési sérülést szenvedett

Robbanás történt a Debreceni Egyetemen, egy ember súlyos égési sérülést szenvedett

Súlyos égési sérülést szenvedett egy munkás a Debreceni Egyetem egyik épületének felújításakor hétfőn délután - közölte az intézmény sajtóközpontja az MTI megkeresésére kedden.

A halálból rántották vissza

A halálból rántották vissza

Testkamerás videón, ahogy a rendőrök az utolsó utáni pillanatban kapják el a Petőfi hídról leugró fiatalembert.

24 órán belül rendőrkézen a kifosztó

24 órán belül rendőrkézen a kifosztó

A kalocsai rendőrök egy napon belül azonosították és elfogták azt a fiatalt, aki elvette egy mozgásában korlátozott idős férfi pénzét.

http://ujhazak.com