Eloltották a kilimáni hűtőházban keletkezett tüzet
Délutánra sikerült eloltani a zalai Kilimán határában egy hűtőházban hajnalban keletkezett tüzet - közölte a Zala Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője hétfőn az MTI-vel.
Kósi Zsolt tájékoztatása szerint a csaknem 2500 négyzetméteres csarnok jelentős részét elpusztították a lángok, a tetőzete beszakadt, de személyi sérülés nem történt. Az oltásban hat város hivatásos tűzoltói, valamint a gelsei önkéntesek vettek részt, a reggeli órákra körülhatárolt tüzet délután sikerült teljesen eloltani, de az utómunkálatok még órákig tarthatnak.
A tűzoltók üzemanyagot és egy nagy értékű munkagépet is kihoztak az épületből, de egy, az épülethez közel parkoló kisteherautó motortere kiégett. Az oltás idején a katasztrófavédelmi mobil labor a helyszínen és a közeli Gelsén is méréseket végzett, de a vizsgálat a levegőben egészségre ártalmas szennyezést nem mutatott ki. A szóvivő hozzátette: tűzvizsgálat indult, hogy kiderüljön, mitől csaptak fel a lángok a hűtőházban.
(Forrás: MTI)
Hozzászólások