197/118 a vérnyomás, szédülés, ver a víz, remegsz - a mentő nem jön!!!


Az eset most történt a kollégánkkal, megdöbbentő egészségügy!
Kérjük ha elítéled a magyar egészségügy hozzáállását nyomj egy lájkot erre a cikkre!


magas vérnyomásKét órával ezelőtt hirtelen rosszul lettem, annyira szédültem, hogy a telefonig tudtam csak elmászni.


Azonnal hívtam a mentőt, mert azt mondják, hogy állítólag azért vannak, ha baj van segítenek.
Elmondtam, hogy rosszul lettem és egyedül ülök az irodámban, mértem vérnyomást, mert itt van az asztalomon a vérnyomásmérő és 197/118 az érték ami nagyon magas. Nagyon szédülök, remegek, ver a víz és fázom, a másik pillanatban meg izzadok, nem tudok orvoshoz menni.

Közölték, hogy akkor hívjam fel az orvosi ügyeletet, mert ezért nem küldenek mentőt. Ezt tettem, felhívtam az adott számot. Ahol ismételten elmondtam az előző panaszaimat. Megkérdezték, hogy lázas vagyok-e, mondom nem és nem ilyen gond lehet, mert hirtelen lettem rosszul.

Erre közli, hogy akkor menjek be. Mondom nem tudok menni. Ezután megkérdezték, hogy mennyire szédülök, mondom nagyon.  - Na de mennyire???

Én nem tudom, hogy van-e,  de én még szédülés skálát nem láttam és a mértékegységet sem ismerem. De csak, hogy menjek be mondja a diszpécser. Mondom nem tudok és jönnek a további kérdéssel, hogy na de akkor mégis mennyire szédülök?

Erre mondtam, hogy köszönöm a segítséget és enyhén szólva azt mondtam, hogy az édesanyjával éljen nemi életet.

Hívtam egy taxit, kimásztam az irodából és a Margit Körútról a Honvéd kórházba hozattam magamat egy taxival!


Ez a magyar egészségügy. Ezután 45 percet feküdtem egy hordágyon, mire egy vérnyomást mértek és csináltak egy EKG vizsgálatot. Jelenleg véreredményre várok.

Szóval száz szónak is egy a vége - ez a magyar egészségügy!

Ha baj van, rám ne számíts ez lehetne a magyar mentőszolgálat új szlogenje.


Na de kérem, ameddig itt vártam a kórházba, hogy sorra kerüljek, már jött a mentő és egy hajléktalant hoztak be, láthatóan részeg volt az ember. Természetesen menjen az ilyenekért is a mentő, na de egy olyan eset, amikor rosszul lesz valaki az ájulás határán egyedül - annak nem jár a segítség???  Egy részeg ember mitől fontosabb, mint egy félig ájult magára maradt ember???

Írd meg ha Te is így jártál és nyomj egy lájkot ha utálod ezt a rendszert!!!

Hozzászólások

Fenntartható megoldások

Fenntartható családi házak tervezése, gyártása és felépítése

Teljes folyamat egy kézben – természetes alapanyagokkal és energiatakarékos megoldásokkal.

Kender Fa Szalma Vályog Mész

A tervezéstől a megvalósításig végigkísérjük az építkezést – valódi, működő megoldásokkal.

Részletek és lehetőségek
Kész típustervek

Ha konkrét elképzelést keresel:

A törölköző nem védi meg az értékeit – tanácsok a strandlopások megelőzésére

A törölköző nem védi meg az értékeit – tanácsok a strandlopások megelőzésére

Az országot érintő rendkívüli hőség miatt egyre többen keresnek felfrissülést a strandokon, fürdőkben és a természetes vizek partjain.

Holttestet találtak a Balatonban

Holttestet találtak a Balatonban

Holttestet találtak a Balatonban, a rendőrség pénteki tájékoztatása szerint vizsgálják az ügyet.

Kriminális helynevek

Kriminális helynevek

A magyarlakta vidékeket járva számos olyan város, falu, természeti képződmény nevével találkozhatunk, melyek a fülnek ismerősen hangzanak, de nem mindig kellemes a jelentéstartalmuk.

Norvégiában fogtak el egy top 50-es körözöttet

Norvégiában fogtak el egy top 50-es körözöttet

Nem menekülhetett el az igazságszolgáltatás elől az a 43 éves nő, aki 2022-ben késsel támadt kolléganőjére, majd a Székesfehérvári Törvényszék 4 év letöltendő börtönbüntetésre ítélte.

Mindenki szeme láttára

Mindenki szeme láttára

A nagykátai rendőrök gyanúsítottként hallgatták ki a szeméremsértőket.

Életmentő beszélgetés

Életmentő beszélgetés

Egy rendőr lélekjelenlétének és kommunikációs készségeinek köszönhetően sikerült megmenteni egy 19 éves férfi életét Hőgyészen.

Fokozott ellenőrzést rendelt el Budapest rendőrfőkapitánya a hétvégére

Fokozott ellenőrzést rendelt el Budapest rendőrfőkapitánya a hétvégére

Budapest rendőrfőkapitánya fokozott ellenőrzést rendelt el a főváros teljes területére a hétvégére - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság kedden a police.hu oldalon.

Emberi testrészeket gyűjtött egy beteghordozó, a bíróság elrendelte bűnügyi felügyeletét

Emberi testrészeket gyűjtött egy beteghordozó, a bíróság elrendelte bűnügyi felügyeletét

Emberi test tiltott felhasználásával gyanúsít a rendőrség egy 30 éves budapesti férfit, egy beteghordozót, akitől koponyákat, csontokat, valamint preparált emberi arcbőrt is lefoglaltak a nyomozók.

Késelés miatt őrizetben

Késelés miatt őrizetben

Egy zagyvarékasi nő súlyos sérüléseket okozott egy helyi férfinak.

Őrizetben a józsefvárosi emberölés gyanúsítottja

Őrizetben a józsefvárosi emberölés gyanúsítottja

A fővárosi nyomozók kihallgatták az idős nő 16 éves dédunokáját.

http://ujhazak.com