A honvédelmi miniszter újra tartalékos katona lett
Újra tartalékos katona lett Ruszin-Szendi Romulusz.
"Örömmel osztom meg veletek", hogy a vezérkari főnök visszavett a Magyar Honvédség tartalékos állományába, így "ismét tartalékos katonaként is szolgálhatok" - fogalmazott a honvédelmi miniszter pénteken a Facebook-oldalán. Hozzátette, hogy a tartalékos szolgálatért járó juttatást nem veszi fel.
"Számomra a haza szolgálata és az iránta érzett elkötelezettség mindig is kiemelten fontos volt, és az is marad. Ez a szolgálat számomra nem csupán egy jogviszony, hanem a bajtársi közösséget, az összetartozást és azt jelenti, hogy újra részese lehetek annak, amit mindig is hivatásomnak tekintettem" - hangsúlyozta.
Közölte azt is, hogy péntek reggel sikeresen teljesítette az ejtőernyős egészségügyi alkalmassági vizsgálatot is, így ismét "ugorhat" a bajtársakkal. A következő repülőnapon már újra láthatja majd a közönség ejtőernyővel ugrani - írta Ruszin-Szendi Romulusz.
(Forrás: MTI)
Hozzászólások