Augusztus 20. - Magyarok kenyere - Összeöntötték a búzát Mohácson

Az összetartás fontosságát hangoztatták a Magyarok kenyere búzájának összeöntése alkalmából rendezett ünnepség szónokai szombaton Mohácson.

Korinek László jogászprofesszor, akadémikus, a 2011-ben indult kezdeményezés ötletgazdája a város egyedülálló ipartörténeti műemlékénél, a 18. századi Szent Miklós Vízimalomnál meghatottan beszélt arról, hogy 2011-ben 10, 2012-ben 25, idén pedig a remélt mennyiség kétszerese, mintegy 100 tonna búza gyűlt össze. Rámutatott: a gabonát 370 magánszemély és szervezet ajánlotta fel magyarországi és Kárpát-medencei magyarlakta területekről.
Fenntartható megoldások

Fenntartható családi házak tervezése, gyártása és felépítése

Teljes folyamat egy kézben – természetes alapanyagokkal és energiatakarékos megoldásokkal.

Kender Fa Szalma Vályog Mész

A tervezéstől a megvalósításig végigkísérjük az építkezést – valódi, működő megoldásokkal.

Részletek és lehetőségek
Kész típustervek

Ha konkrét elképzelést keresel:

"Az akció sikere jelzi, mennyi jó ember van ebben a nemzetben, és azt is, hogy nincs okunk félni a jövőtől, össze tudunk fogni" - mondta.

Korinek László újságírók kérdésére elmondta: megítélése szerint az "összefogásról és a szolidaritásról szóló" Magyarok kenyere program keretében idén összegyűjtött búzamennyiség a jó termésnek, a Zsolnay Örökségkezelő kiváló szervezőmunkájának és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara közreműködésének is köszönhető. A jótékonyság mellett idén arra is bíztatták a magyarországi településeket, hogy külhoni magyar testvértelepüléseikkel közös búzából süssenek közös kenyeret - tette hozzá.

Csizi Péter, Pécs alpolgármestere arra hívta fel a figyelmet, hogy a Magyarok kenyere program és az augusztus 20-i nemzeti ünnep jó alkalmat kínál gondolni azokra a magyarokra, akik "a 20. század rossz politikai döntései miatt" nem Magyarországon élnek, és ki kell nyilvánítani, hogy a magyar nemzet minden történelmi nehézség ellenére egységes és összetart.
Kovácsné Bodor Erika, Mohács alpolgármestere köszönetét fejezte ki a Magyarok kenyere programhoz búzát felajánlóknak, és emlékeztetett rá, hogy ennek köszönhetően a Böjte Csaba vezette Dévai Szent Ferenc Alapítvány mintegy 2300, otthonban lakó gyermek élelmezéséről gondoskodhat.

Download (11)Márta István, a Zsolnay Örökségkezelő ügyvezetője azt hangsúlyozta: a szervezet számára megtiszteltetés és megható volt, hogy felkérték a Magyarok kenyere rendezvényinek szervezésére. Egyben arra kért mindenkit, vegyen részt az augusztus 20-iki pécsi Magyarok kenyere ünnepen, hogy átélhesse az együttlét és az összetartozás örömét.
A Szent Miklós Vízimalomnál az adakozó gazdák és szervezetek gabonáinak mintáit öntötték össze és őrölték lisztté jelképesen, a teljes mennyiséget egy modern, szigetvári malomban dolgozzák fel. A lisztből a székelyföldi Oroszhegyről érkező kovász hozzáadásával Pécsváradon sütik meg a nemzet kenyerét és azt az ötezer kis cipót, amelyet jótékony céllal osztanak szét kedden Pécsett.

A liszt legnagyobb részét idén is a Dévai Szent Ferenc Alapítvány kapja, de jut belőle a fővárosi állami ünnepre szánt kenyérhez is, amelyet a Szent Jobb-körmeneten Erdő Péter bíboros, prímás, esztergom-budapesti érsek áld meg augusztus 20-án.

forrás:MTI

Hozzászólások

Fenntartható megoldások

Fenntartható családi házak tervezése, gyártása és felépítése

Teljes folyamat egy kézben – természetes alapanyagokkal és energiatakarékos megoldásokkal.

Kender Fa Szalma Vályog Mész

A tervezéstől a megvalósításig végigkísérjük az építkezést – valódi, működő megoldásokkal.

Részletek és lehetőségek
Kész típustervek

Ha konkrét elképzelést keresel:

Hőségben egy percre se!

Hőségben egy percre se!

Ne hagyjon gyermeket vagy állatot zárt autóban, mert a gondatlanságnak visszafordíthatatlan következményei lehetnek!

Kelenföld fókuszban

Kelenföld fókuszban

A rendőrség továbbra is megemelt létszámmal biztosítja a közterület rendjét.

A közelgő vakáció margójára

A közelgő vakáció margójára

A nyári szünidő a felszabadultság időszaka – de sajnos nemcsak kalandot, hanem veszélyeket is rejthet a gyermekekre nézve, ezért kérjük, fogadják meg a rendőrség tanácsait!

Egyetlen elírt szám

Egyetlen elírt szám

Az edelényi rendőrök egy jogtalanul felvett csomag miatt nyomoznak.

Bűnügyi felügyeletben egy bátaszéki fiatal

Bűnügyi felügyeletben egy bátaszéki fiatal

Legutóbb egy mozgásában korlátozott, idős asszonytól lopta el a táskáját a 16 éves fiú.

Szemérmetlen!

Szemérmetlen!

Megbújt a szatír a sírok közt.

Gyors rendőri fellépés

Gyors rendőri fellépés

A monori rendőrök néhány órán belül elfogták a négy férfit.

Meggyújtotta felesége haját

Meggyújtotta felesége haját

A tapolcai rendőrök őrizetbe vették a bántalamzót.

Rendőrkézen a magamutogató

Rendőrkézen a magamutogató

Készenléti rendőrök intézkedtek a Margitszigeten egy szeméremsértő külföldivel szemben.

Budapesten mosták a nemzetközi maffia pénzét – elfogták őket

Budapesten mosták a nemzetközi maffia pénzét – elfogták őket

A KR NNI nyomozói öt nőt és öt férfit gyanúsítanak, 18 helyszínen kutattak, több mint 540 millió forint vagyont elvontak.

http://ujhazak.com