Böröcz László: botrányos kifizetésekre és adattörlésre is fény derült az I. kerületben

Botrányos kifizetésekre és adattörlésre is fény derült az I. kerületi önkormányzatnál: a távozó polgármester, V. Naszályi Márta utasítására az október elsejei átadás-átvételt megelőző napokban 71 millió forintot csoportosítottak át közvetlen munkatársainak, továbbá a jegyző utasításba adta, hogy az önkormányzat levelezésének biztonsági mentéseit töröljék - mondta Böröcz László (Fidesz-KDNP) kerületi polgármester csütörtöki sajtótájékoztatóján. Közölte, hogy feljelentést tesznek az ügyben.A kormánypárti politikus elmondta, hogy október elsején az átadás-átvételi dokumentumokból nagyjából semmit nem lehetett megtudni, de utána kiderült, hogy 71 millió forintot csoportosítottak át szeptember 25-én délután V.
Fenntartható megoldások

Fenntartható családi házak tervezése, gyártása és felépítése

Teljes folyamat egy kézben – természetes alapanyagokkal és energiatakarékos megoldásokkal.

Kender Fa Szalma Vályog Mész

A tervezéstől a megvalósításig végigkísérjük az építkezést – valódi, működő megoldásokkal.

Részletek és lehetőségek
Kész típustervek

Ha konkrét elképzelést keresel:

Naszályi Márta utasítására (Momentum-DK-MSZP-Párbeszéd-LMP-Jobbik-Várunk Egyesület) az ő közvetlen munkatársainak és körének, akik egyébként felmondtak.

Az egy nappal későbbi testületi ülésen V. Naszályi Márta tagadta, hogy bármilyen jutalmat kifizettek volna szeptemberben - tette hozzá. Böröcz László ismertetése szerint a dokumentumból az derült ki, hogy a 71 millió forint nagy részét jutalomként osztották szét azon munkatársak között, akik alig dolgoztak az önkormányzatnál másfél-két éve.

Czukkerné Pintér Erzsébet jegyző másfél évet dolgozott, és ezalatt a fizetésén felül 13 havi jutalmat, körülbelül 25 millió forintot vitt haza. Az említett szeptemberi kifizetés nyolc havi jutalomról rendelkezett a jegyző részére - mondta. A polgármester közölte: két év alatt V. Naszályi Márta közvetlen köre, a fizetésükön felül közel 140 millió forintot vettek fel különböző jogcímeken. "Elképesztő mennyiségű pénzt fizetett ki az I. kerületi önkormányzat baloldali vezetése" - fogalmazott.

Böröcz László példaként említette, hogy voltak olyan irodavezetők, akik 2023 tavaszán jöttek az önkormányzathoz, és hat-hat havi jutalommal távoztak szeptember végén. Így 10-15 millió forintot vettek fel az elmúlt másfél évben a fizetéseken kívül. Kitért arra is, hogy a jegyző szeptember 24-én megváltoztatta az informatikai belső szabályzatot, majd 25-én írásban utasította az önkormányzat informatikusát, hogy törölje az összes biztonsági mentést a levelezésekről.

Ez egyébként csak részben történt meg, mert másnap - miután a jegyző a felmentési idejét töltötte - az utasítást felülbírálta az aljegyző. Ennek ellenére így is 12-13 volt dolgozó szeptemberi hivatalos levelezései hiányosak - mondta Böröcz László. Elmondta, bizonyíték van arra is, hogy a jegyző visszadátumozott és visszadátumoztatott közokiratokat, amelynek alapján a szóban forgó kifizetéseket megtörténtek. Böröcz László közölte: az elhangzottak ügyében az információkat a jogászaik most is gyűjtik, és várhatóan a jövő héten feljelentést tesznek.

(Forrás: MTI)

Hozzászólások

Fenntartható megoldások

Fenntartható családi házak tervezése, gyártása és felépítése

Teljes folyamat egy kézben – természetes alapanyagokkal és energiatakarékos megoldásokkal.

Kender Fa Szalma Vályog Mész

A tervezéstől a megvalósításig végigkísérjük az építkezést – valódi, működő megoldásokkal.

Részletek és lehetőségek
Kész típustervek

Ha konkrét elképzelést keresel:

Kriminális helynevek

Kriminális helynevek

A magyarlakta vidékeket járva számos olyan város, falu, természeti képződmény nevével találkozhatunk, melyek a fülnek ismerősen hangzanak, de nem mindig kellemes a jelentéstartalmuk.

Norvégiában fogtak el egy top 50-es körözöttet

Norvégiában fogtak el egy top 50-es körözöttet

Nem menekülhetett el az igazságszolgáltatás elől az a 43 éves nő, aki 2022-ben késsel támadt kolléganőjére, majd a Székesfehérvári Törvényszék 4 év letöltendő börtönbüntetésre ítélte.

Mindenki szeme láttára

Mindenki szeme láttára

A nagykátai rendőrök gyanúsítottként hallgatták ki a szeméremsértőket.

Életmentő beszélgetés

Életmentő beszélgetés

Egy rendőr lélekjelenlétének és kommunikációs készségeinek köszönhetően sikerült megmenteni egy 19 éves férfi életét Hőgyészen.

Fokozott ellenőrzést rendelt el Budapest rendőrfőkapitánya a hétvégére

Fokozott ellenőrzést rendelt el Budapest rendőrfőkapitánya a hétvégére

Budapest rendőrfőkapitánya fokozott ellenőrzést rendelt el a főváros teljes területére a hétvégére - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság kedden a police.hu oldalon.

Emberi testrészeket gyűjtött egy beteghordozó, a bíróság elrendelte bűnügyi felügyeletét

Emberi testrészeket gyűjtött egy beteghordozó, a bíróság elrendelte bűnügyi felügyeletét

Emberi test tiltott felhasználásával gyanúsít a rendőrség egy 30 éves budapesti férfit, egy beteghordozót, akitől koponyákat, csontokat, valamint preparált emberi arcbőrt is lefoglaltak a nyomozók.

Késelés miatt őrizetben

Késelés miatt őrizetben

Egy zagyvarékasi nő súlyos sérüléseket okozott egy helyi férfinak.

Őrizetben a józsefvárosi emberölés gyanúsítottja

Őrizetben a józsefvárosi emberölés gyanúsítottja

A fővárosi nyomozók kihallgatták az idős nő 16 éves dédunokáját.

Hőségben egy percre se!

Hőségben egy percre se!

Ne hagyjon gyermeket vagy állatot zárt autóban, mert a gondatlanságnak visszafordíthatatlan következményei lehetnek!

Kelenföld fókuszban

Kelenföld fókuszban

A rendőrség továbbra is megemelt létszámmal biztosítja a közterület rendjét.

http://ujhazak.com