DK: Rétvári személyeskedve támadja a Nat-ot kritizáló pedagógusokat

A Demokratikus Koalíció (DK) azzal vádolja Rétvári Bence államtitkárt, hogy személyeskedve támadja és Soros-ügynöknek állítja be a Nemzeti Alaptantervet (Nat) kritizáló szakmai szervezeteket, pedagógusokat - erről Arató Gergely, a DK frakcióvezető-helyettese beszélt csütörtöki sajtótájékoztatóján.Arató Gergely szerint a Nat körüli szakmai vita "szintet lépett", ugyanis Rétvári Bence, az Emberi Erőforrások Minisztériumának államtitkára "azt engedte meg magának, hogy személyeskedve támadjon neki az egyik nagy tekintélyű szakmai szervezetnek" amiért a történelemtanítás területén vitatkozni mert a Nat-ban szereplő, a történelmet torzító megközelítésekkel.

    
A DK frakcióvezető-helyettese arra utalt, hogy az államtitkár szerdán a Facebookon tett bejegyzésében azt írta: "A Nat kapcsán hajmeresztő észrevételeket megfogalmazó Történelemtanárok Egylete - talán nem meglepő módon - évekig élvezete Soros György alapítványainak támogatását.

Fenntartható megoldások

Fenntartható családi házak tervezése, gyártása és felépítése

Teljes folyamat egy kézben – természetes alapanyagokkal és energiatakarékos megoldásokkal.

Kender Fa Szalma Vályog Mész

A tervezéstől a megvalósításig végigkísérjük az építkezést – valódi, működő megoldásokkal.

Részletek és lehetőségek
Kész típustervek

Ha konkrét elképzelést keresel:

A cél az volt, hogy a magyar történelmi legendákat lebontsák, de akár mai nemzeti gondolkodású történészeket is megtámadjanak."
    

Arató Gergely értékelése szerint Rétvári Bence lényegében "Soros-ügynöknek állította be" azokat a történelemtanárokat, szakértőket, akik véleményt mertek nyilvánítani a Nat-ról. Az ellenzéki politikus a DK nevében felháborítónak és elfogadhatatlannak nevezte, hogy ez a kormány hozzáállása a szakmai szervezetekhez, valamint azt követelte, hogy a kormány kövesse meg a pedagógusokat, akiket megsértett, vonja vissza az elfogadhatatlan Nat-ot, és kezdjen érdemi párbeszédet a pedagógusokkal, szakmai szervezetekkel a magyar diákok érdekeit szolgáló alaptanterv megalkotásáról.
   

"Nem attól lesznek hazafiak a magyar diákok, és nem attól lesz helyes történelemszemléletük, ha kihagyjuk a tananyagból a mohácsi vészt, hanem attól, ha valós képet kapnak az ország történetéről, és ha olyan nemzeti alaptanterv születik, amely lehetővé teszi, hogy érdemben gondolkozni tanítsák meg a diákokat" - fogalmazott.
    

Megerősítette: a DK szerint korszerűtlen, az iskolák számára használhatatlan, a diákokat továbbra is felesleges ismeretekkel túlterhelő, konzervatív, tartalmilag pedig elsősorban a kormányzati idelogia átadására szolgáló Nemzeti alaptanterv készült, amely nem jó az iskoláknak, a diákoknak és az országnak sem.
   

Arra a kérdésre, hogy az MSZP-s Kunhalmi Ágneshez hasonlóan a DK is nácinak tartja-e Wass Albertet, Arató Gergely azt mondta: Wass Albert antiszemita műveket írt, nyilas lapokban publikált és közösséget vállalt a nyilasokkal, így felháborító és elszomorító, hogy a kormány az ő munkáit "erőlteti". Arra a felvetésre, hogy ha a DK ennyire sarkosan fogalmaz Wass Alberttel kapcsolatban, akkor a Jobbikkal miért megengedő, a politikus úgy válaszolt: Wass Albert életművéből hiányzik az a fontos momentum, hogy belátta volna korábbi tévedéseit.  Hozzátette: Vona Gábor korai beszédeit sem javasolják, hogy szerepeljenek a Nat-ban.
    

Barkóczi Balázst, a DK szóvivőjét arról kérdezték, hogy Gyurcsány Ferenc pártelnök vagyonnyilatkozata alapján a Világgazdaság azt írta: több mint egy milliárd forint útja tisztázatlan. A szóvivő szerint Gyurcsány Ferenc már tisztázta ezt a kérdést, a vagyonnyilatkozati eljárás lényege pedig a vagyongyarapodás vizsgálata és nem az, hogy ki mire költi a leadózott jövedelmét. Szerinte "különösen ironikus", amikor a Mészáros Lőrinc érdekeltségébe tartozó sajtóorgánumok foglalkoznak politikusok vagyongyarapodásával.
    

A DK szóvivőjétől azt is megkérdezték, elfogadhatónak tartják-e a párbeszédes Jávor Benedek egy közösségi oldalon tett megjegyzését, amelyet Novák Katalin család- és ifjúságügyért felelős államtitkár és Silvio Berlusconi olasz politikus közös fotójához fűzött. Barkóczi Balázs azt mondta: "ha egy magát kereszténynek valló ifjúsági és családiügyi államtitkár mosolyogva beáll amellé a Silvio Berlusconi mellé, akiről tudható, hogy kiskorú prostituáltakkal vett részt különféle drogos partikon, és ezt valaki szóvá teszi, akkor ezt egy közszereplőnek illik elviselnie".


(Forrás: MTI)

Hozzászólások

Fenntartható megoldások

Fenntartható családi házak tervezése, gyártása és felépítése

Teljes folyamat egy kézben – természetes alapanyagokkal és energiatakarékos megoldásokkal.

Kender Fa Szalma Vályog Mész

A tervezéstől a megvalósításig végigkísérjük az építkezést – valódi, működő megoldásokkal.

Részletek és lehetőségek
Kész típustervek

Ha konkrét elképzelést keresel:

Őrizetben a józsefvárosi emberölés gyanúsítottja

Őrizetben a józsefvárosi emberölés gyanúsítottja

A fővárosi nyomozók kihallgatták az idős nő 16 éves dédunokáját.

Hőségben egy percre se!

Hőségben egy percre se!

Ne hagyjon gyermeket vagy állatot zárt autóban, mert a gondatlanságnak visszafordíthatatlan következményei lehetnek!

Kelenföld fókuszban

Kelenföld fókuszban

A rendőrség továbbra is megemelt létszámmal biztosítja a közterület rendjét.

A közelgő vakáció margójára

A közelgő vakáció margójára

A nyári szünidő a felszabadultság időszaka – de sajnos nemcsak kalandot, hanem veszélyeket is rejthet a gyermekekre nézve, ezért kérjük, fogadják meg a rendőrség tanácsait!

Egyetlen elírt szám

Egyetlen elírt szám

Az edelényi rendőrök egy jogtalanul felvett csomag miatt nyomoznak.

Bűnügyi felügyeletben egy bátaszéki fiatal

Bűnügyi felügyeletben egy bátaszéki fiatal

Legutóbb egy mozgásában korlátozott, idős asszonytól lopta el a táskáját a 16 éves fiú.

Szemérmetlen!

Szemérmetlen!

Megbújt a szatír a sírok közt.

Gyors rendőri fellépés

Gyors rendőri fellépés

A monori rendőrök néhány órán belül elfogták a négy férfit.

Meggyújtotta felesége haját

Meggyújtotta felesége haját

A tapolcai rendőrök őrizetbe vették a bántalamzót.

Rendőrkézen a magamutogató

Rendőrkézen a magamutogató

Készenléti rendőrök intézkedtek a Margitszigeten egy szeméremsértő külföldivel szemben.

http://ujhazak.com