Dócs Dávid: Nógrádban bukkant újabb azbesztszennyezésre a Mi Hazánk politikusa
Nógrádban bukkant újabb, helyben ökológiai katasztrófával fenyegető azbesztszennyezésre a Mi Hazánk Mozgalom egyik politikusa - közölte keddi budapesti sajtótájékoztatóján Dócs Dávid, az ellenzéki párt alelnöke, országgyűlési képviselője.
Dócs Dávid elmondta: az egykori petőfibányai azbesztgyár felszámolásakor került jelentős mennyiségű veszélyes anyag a földbe és a levegőbe, veszélyeztetve ezzel Petőfibánya, Lőrinci és Selyp lakóinak egészségét. Hangsúlyozta: a működés évtizedei alatt a környéken szórták el az üzemi hulladékot, a gyár épületeit pedig a felszámoláskor robbantással semmisítették meg, a levegőbe juttatva ezzel rákkeltő anyagot.
A Mi Hazánk politikusa elmondta: feljelentést tettek az ügyben. A hatósági megállapítás alapján körülbelül ötven köbméternyi azbeszthulladék került a környezetbe, de az ő becsléseik szerint ennél legalább egy nagyságrenddel nagyobb mennyiségű veszélyes anyagról lehet szó. Dócs Dávid jelezte: nem a hivatalban lévő kabinet szemére hányják a történteket, de álláspontjuk szerint a mindenkori magyar kormány dolga, hogy ilyen helyzetek ne alakulhassanak ki.
(Forrás: MTI)
Hozzászólások