Elfogták és gyanúsítottként hallgatták ki az Erzsébet hídról pride-zászlókat a Dunába dobó férfit
Elfogta és gyanúsítottként hallgatta ki a rendőrség azt a férfit, aki az Erzsébet hídról zászlókat dobott a Dunába - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) kedden a police.hu oldalon.
A BRFK azt írta, hogy az 58 éves mogyoródi férfit június 22-én az esti órákban otthonában fogták el, majd előállítása után rongálás bűntett megalapozott gyanúja miatt hallgatták ki. A férfi a bűncselekmény elkövetését beismerte, az eljárásban szabadlábon védekezik - közölte a rendőrség. Karácsony Gergely főpolgármester keddi Facebook-bejegyzésében a szombaton tartandó Pride-felvonulás kapcsán azt írta: a szabadság és az elfogadás közös ügyünk.
A főpolgármester megköszönte "az ingyenreklámot annak, aki lelopta" az Erzsébet hídról a kihelyezett pride-zászlókat. Közölte azt is, hogy a szombati felvonulás délután három órakor indul az Operától, majd az újra fellobogózott Erzsébet hídon keresztül halad a Vérmezőig.
(Forrás: MTI)
Hozzászólások