Energiaügyi Minisztérium: a tiszta víz nemzeti kincs

Hazánk folyói, tavai, felszín alatti vízkészletei állapotának megőrzése, a velük kapcsolatban élő ökoszisztémák megóvása alapvető nemzeti érdekünk, hiszen a következő generáció számára is biztosítanunk kell a tiszta és egészséges vízkészletet - hangsúlyozta szerdai közleményében Koncz Zsófia, az Energiaügyi Minisztérium parlamenti államtitkára a víz világnapja alkalmából.Koncz Zsófia kiemelte: a kormány célja a nemzeti vízkincs védelme, hatékony hasznosítása és a jó minőségű vízszolgáltatás biztosítása. Ezért a kormány olyan intézkedéseket tesz, amelyek hozzájárulnak a hulladékképződés csökkentéséhez, az illegális hulladéklerakás megelőzéséhez. A "Tisztítsuk meg az országot!" projekt keretében eddig több mint 480 ezer tonna, főként közterületeken, erdőkben, folyók, valamint vasúti és közúti létesítmények mellett elhagyott hulladékot gyűjtöttek össze.
    

Az illegális szemétlerakatok helyszínének beazonosítását segíti a Hulladékradar applikáció is, melyet már több mint 27 ezer felhasználó töltött le. A minisztérium támogatja továbbá az illegális hulladéklerakók felszámolását, a vizeink megtisztítását célzó kezdeményezéseket, mint például az idén már 11. alkalommal megrendezendő "TeSzedd!" akciót és a nemzetközi jelentőségű kezdeményezéssé nőtt PET Kupa hulladékgyűjtő versenyt.
    

Az államtitkár kiemelte: a hosszútávú eredmények eléréséhez alapvető fontosságú a minél fiatalabb korban megkezdett szemléletformálás. Ennek részét képezi, hogy a Magyarországi Zöld Óvoda hálózat intézményeiben már óvodáskortól a víz megbecsülésére, tisztán tartására és különféle víztakarékos megoldásokra nevelik a gyerekeket, de ezt a célt szolgálja az általános és középiskolások számára meghirdetett "BISEL - gumicsizmás természetvédelem" program is.
    

Koncz Zsófia emlékeztetett, hogy Magyarországon a közműves ivóvíz-szolgáltatás a teljes lakosság számára elérhető. Hangsúlyozta, hogy a víziközmű szolgáltatások működéséért önálló víziközmű-ágazatért felelős államtitkárság jött létre az Energiaügyi Minisztériumban. Az ENSZ 1992-ben nyilvánította március 22-ét a víz világnapjának, célul tűzve ki, hogy a nélkülözhetetlen természeti kincs a gondolkodás középpontjába kerüljön. Az idei világnap központi üzenete, hogy a vízvédelem mindenki felelőssége, jelmondata: "Légy Te a változás és tedd jobbá a világot!" - idézte közleményében Koncz Zsófia.


(Forrás: MTI)

Hozzászólások

Fenntartható megoldások

Fenntartható családi házak tervezése, gyártása és felépítése

Teljes folyamat egy kézben – természetes alapanyagokkal és energiatakarékos megoldásokkal.

Kender Fa Szalma Vályog Mész

A tervezéstől a megvalósításig végigkísérjük az építkezést – valódi, működő megoldásokkal.

Részletek és lehetőségek
Kész típustervek

Ha konkrét elképzelést keresel:

A törölköző nem védi meg az értékeit – tanácsok a strandlopások megelőzésére

A törölköző nem védi meg az értékeit – tanácsok a strandlopások megelőzésére

Az országot érintő rendkívüli hőség miatt egyre többen keresnek felfrissülést a strandokon, fürdőkben és a természetes vizek partjain.

Holttestet találtak a Balatonban

Holttestet találtak a Balatonban

Holttestet találtak a Balatonban, a rendőrség pénteki tájékoztatása szerint vizsgálják az ügyet.

Kriminális helynevek

Kriminális helynevek

A magyarlakta vidékeket járva számos olyan város, falu, természeti képződmény nevével találkozhatunk, melyek a fülnek ismerősen hangzanak, de nem mindig kellemes a jelentéstartalmuk.

Norvégiában fogtak el egy top 50-es körözöttet

Norvégiában fogtak el egy top 50-es körözöttet

Nem menekülhetett el az igazságszolgáltatás elől az a 43 éves nő, aki 2022-ben késsel támadt kolléganőjére, majd a Székesfehérvári Törvényszék 4 év letöltendő börtönbüntetésre ítélte.

Mindenki szeme láttára

Mindenki szeme láttára

A nagykátai rendőrök gyanúsítottként hallgatták ki a szeméremsértőket.

Életmentő beszélgetés

Életmentő beszélgetés

Egy rendőr lélekjelenlétének és kommunikációs készségeinek köszönhetően sikerült megmenteni egy 19 éves férfi életét Hőgyészen.

Fokozott ellenőrzést rendelt el Budapest rendőrfőkapitánya a hétvégére

Fokozott ellenőrzést rendelt el Budapest rendőrfőkapitánya a hétvégére

Budapest rendőrfőkapitánya fokozott ellenőrzést rendelt el a főváros teljes területére a hétvégére - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság kedden a police.hu oldalon.

Emberi testrészeket gyűjtött egy beteghordozó, a bíróság elrendelte bűnügyi felügyeletét

Emberi testrészeket gyűjtött egy beteghordozó, a bíróság elrendelte bűnügyi felügyeletét

Emberi test tiltott felhasználásával gyanúsít a rendőrség egy 30 éves budapesti férfit, egy beteghordozót, akitől koponyákat, csontokat, valamint preparált emberi arcbőrt is lefoglaltak a nyomozók.

Késelés miatt őrizetben

Késelés miatt őrizetben

Egy zagyvarékasi nő súlyos sérüléseket okozott egy helyi férfinak.

Őrizetben a józsefvárosi emberölés gyanúsítottja

Őrizetben a józsefvárosi emberölés gyanúsítottja

A fővárosi nyomozók kihallgatták az idős nő 16 éves dédunokáját.

http://ujhazak.com