Fagyasztott palackokban visz vizet hajléktalanoknak a Máltai Szeretetszolgálat
Fagyasztott palackokban visznek vizet hajléktalan embereknek a Máltai Szeretetszolgálat munkatársai - közölte a szervezet pénteken az MTI-vel.
A főváros budai oldalán mintegy ezer közterületen élő hajléktalan embert látogat a legnagyobb hőségben a karitatív szervezet kilenc utcai gondozószolgálata.
Hozzátették: a szeretetszolgálat által országszerte fenntartott több mint hatvan hajléktalan-ellátó intézmény hideg vízzel, limonádéval várja a rászorulókat, az éjjeli menedékhelyek pedig rugalmas nyitva tartással reagálnak a hőségre, hogy senkinek ne kelljen a legnagyobb hőségben az utcára mennie.
Jelezték: az ápolási intézményekben ezekben a napokban rendszeresen mérik a keringési betegségben szenvedő ellátottak vérnyomását, hogy a kezdődő rosszulléteket időben észrevegyék. A szeretetszolgálat által fenntartott idősotthonok lakói délelőtt 11 óra után már nem hagyják el az épületet, számos intézményben napközbeni hűsítő fürdőket rendelt el a vezető, máshol jeges, vagy hideg vizes törölközőket visznek körbe az ellátottak között. Intézményeikben ventilátorokkal, ahol pedig van, ott légkondicionáló berendezésekkel hűtik a közösségi helyiségeket, amelyek nyitva állnak a rászoruló emberek előtt.
Tudatták: az ország legszegényebb települései közül 112 helyszínen működtet "Jelenlét pontot" a Magyar Máltai Szeretetszolgálat. A közösségi térként is szolgáló épületekbe bárki betérhet hűsölni, vizet kérni, hűtött italt, jellemzően limonádét fogyasztani. A napközbeni közösségi programokat a kora reggeli és késő délutáni órákra szervezték át, hogy a legnagyobb melegben senkinek ne kelljen végiggyalogolni a településeken.
(Forrás: MTI)
Hozzászólások