Feljelentést tett a Balásy-ügyben Vona Gábor, elkezdődött a nyomozás

Feljelentést tett a Balásy-ügyben Vona Gábor, a Második Reformkor Párt elnöke; az ügyben elkezdődött a nyomozás.Vona Gábor azt írta pénteken a Facebook-oldalán, hogy a "Balásy-ügyben tett feljelentésemet a Nemzeti Nyomozó Irodához továbbította a főügyészség". Egyébként hűtlen kezelés és pénzmosás gyanújával már folyik a nyomozás - tette hozzá.

A bejegyzése alatt megosztott a Központi Nyomozó Főügyészség levelét, amelyet május 27-én küldtek a politikusnak. A dokumentumban egyebek mellett az áll, hogy Vona Gábor beadványában és az általa hivatkozott cikk alapján Révész Máriusz korábbi, Aktív Magyarországért felelős államtitkár nyilatkozata szerint az Aktív Magyarország Fejlesztési Központ ügyvezető igazgatójával, Pétenyi Miklóssal együtt megkeresték az Aktív Magyarországért feladat- és hatáskörrel rendelkező Gulyás Gergely minisztert, és konkrét számokkal tájékoztatták őt a Balásy Gyula érdekeltségébe tartozó a Lounge Design Kft.-vel és a New Land Media Kft.-vel kötött a piaci ár feletti kommunikációs jellegű szerződésekről.

Arról is tájékoztatták, hogy a szerződési rendszer rossz, drága, azonban a tájékoztatás ellenére a miniszter intézkedést nem tett. A rendelkezésre álló adatok szerint a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda eljárást folytat a beadvány tartalmához kapcsolódóan hűtlen kezelés bűntette és pénzmosás bűntette miatt - áll a főügyészség levelében.

(Forrás: MTI)

 

Hozzászólások

Fenntartható megoldások

Fenntartható családi házak tervezése, gyártása és felépítése

Teljes folyamat egy kézben – természetes alapanyagokkal és energiatakarékos megoldásokkal.

Kender Fa Szalma Vályog Mész

A tervezéstől a megvalósításig végigkísérjük az építkezést – valódi, működő megoldásokkal.

Részletek és lehetőségek
Kész típustervek

Ha konkrét elképzelést keresel:

Gyors rendőri fellépés

Gyors rendőri fellépés

A monori rendőrök néhány órán belül elfogták a négy férfit.

Meggyújtotta felesége haját

Meggyújtotta felesége haját

A tapolcai rendőrök őrizetbe vették a bántalamzót.

Rendőrkézen a magamutogató

Rendőrkézen a magamutogató

Készenléti rendőrök intézkedtek a Margitszigeten egy szeméremsértő külföldivel szemben.

Budapesten mosták a nemzetközi maffia pénzét – elfogták őket

Budapesten mosták a nemzetközi maffia pénzét – elfogták őket

A KR NNI nyomozói öt nőt és öt férfit gyanúsítanak, 18 helyszínen kutattak, több mint 540 millió forint vagyont elvontak.

A parkolók réme végül hibázott

A parkolók réme végül hibázott

A győri rendőrök elfogtak egy 59 éves helyi férfit, aki hónapokon keresztül autókat tört fel a város különböző pontjain.

A halálból rántották vissza

A halálból rántották vissza

Testkamerás videón, ahogy a rendőrök az utolsó utáni pillanatban kapják el a Petőfi hídról leugró fiatalembert.

Bilincsben a bűnözői csoport tagjai

Bilincsben a bűnözői csoport tagjai

Ceglédi betörőbandát lepleztek le a Pest megyei rendőrök.

Még Dubajban sem lehet elbújni a rendőrök elől

Még Dubajban sem lehet elbújni a rendőrök elől

Az Egyesült Arab Emírségekben fogtak el egy körözött férfit a Pest vármegyei rendőrök a NEBEK, a KR NNI és a helyi hatóságok együttműködésével.

Fesztiválszezon - vásároljunk biztonságosan jegyet!

Fesztiválszezon - vásároljunk biztonságosan jegyet!

Kezdődik a fesztiválszezon, indulnak a nyári koncertek, ami a jegyekkel, belépőkkel való visszaélések, csalások számának megszaporodását is eredményezheti.

Több körözött embert is elfogtak a Kelenföldi pályaudvarnál zajló közbiztonsági akcióban

Több körözött embert is elfogtak a Kelenföldi pályaudvarnál zajló közbiztonsági akcióban

Több mint 700 igazoltatást hajtott végre és 29 embert fogott el, illetve állított elő a rendőrség a Kelenföldi pályaudvar könyékén május 28-tól zajló közbiztonsági akcióban - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) Kommunikációs Szolgálata.

http://ujhazak.com