Kósa: prioritás az óvodafejlesztési program

Növelte az óvodai rendszer terhelését az, hogy az eddigi öt- helyett háromévesen kötelező óvodába adni a gyerekeket, ezért a kormány a Terület- és Településfejlesztési Operatív Programon (TOP) keresztül prioritásként kezeli az óvodai kapacitások bővítését, az óvodák felújítását - mondta a megyei jogú városok fejlesztéséért felelős tárca nélküli miniszter pénteken Debrecenben, sajtótájékoztatón.Kósa Lajos a felújítás alatt lévő nagyerdei óvoda épületében tartott tájékoztatón kiemelte: a TOP 1200 milliárd forintos keretének mindegy húsz százalékát fordítják az országban óvodák korszerűsítésére, bővítésére, illetve új óvodák építésére.

   
A miniszter emlékezetett: a kormány 2018-ra meghirdette a családok évét. "Szeretnénk családbarát országot építeni" - tette hozzá, kiemelve, hogy ezt szolgálják a különféle jóléti intézkedések, a családi adókedvezmények, és a gyermekvállalás terheinek csökkentése. Kósa Lajos felhívta a figyelmet arra, hogy míg 2010-ben 28 milliárd forintot fordítottak gyermekétkeztetésre, jelenleg már évi 78 milliárdot biztosítanak erre a célra az önkormányzatokon keresztül.
    

Kitért arra is: az ellenzék nem szavazta meg azt a javaslatot, amely alapján a nők negyven évnyi munkaviszony után nyugdíjba mehetnek, ami szerinte azt jelenti, hogy egy kormányváltás után eltörölnék ezt az intézkedést. Arról is beszélt, hogy a magyar nők szívesen vállalnak gyereket, az elmúlt nyolc évben 1,24-ről 1,48-ra emelkedett az egy nőre eső gyermekszám.
    

Kósa Lajos visszautasította azokat az ellenzéki vádakat, amelyek szerint a kormány csökkentette volna a kötelező iskolába járási időt, mint mondta, csak az a különbség, hogy most nem 5-től 18 éves korig, hanem 3-tól 16 éves korig tart. A tárca nélküli miniszter fontos programnak nevezte a népességcsökkenés megállítását, s örömmel nyugtázta, hogy Budapest, Győr és Székesfehérvár mellett Debrecen is benne van abban a négy városban, ahol bővül a népesség.
    

Az óvodafejlesztési program kapcsán azt is megjegyezte, hogy "az óvodákat magunknak építjük, ahová magyar szülők magyar gyerekei járnak", majd Bécs példáját említette, ahol már több a migráns hátterű gyerek az oktatási intézményekben, mint az osztrák. Papp László (Fidesz-KDNP), Debrecen polgármestere elmondta: a hajdú-bihari megyeszékhely 33 óvodájának csaknem felét újítják fel, amire az elkövetkező két évben az Új Főnix terv keretében 2,7 milliárd forintot fordítanak.
    

A nagyerdei óvoda kívül-belül megújul: több mint 300 millió forintból átalakítják át a csoportszobákat, megnövelik a tornaszoba területét és jelentős energetikai korszerűsítést is megvalósítnak - tette hozzá.


(Forrás: MTI)

Hozzászólások

Fenntartható megoldások

Fenntartható családi házak tervezése, gyártása és felépítése

Teljes folyamat egy kézben – természetes alapanyagokkal és energiatakarékos megoldásokkal.

Kender Fa Szalma Vályog Mész

A tervezéstől a megvalósításig végigkísérjük az építkezést – valódi, működő megoldásokkal.

Részletek és lehetőségek
Kész típustervek

Ha konkrét elképzelést keresel:

Őrizetben a józsefvárosi emberölés gyanúsítottja

Őrizetben a józsefvárosi emberölés gyanúsítottja

A fővárosi nyomozók kihallgatták az idős nő 16 éves dédunokáját.

Hőségben egy percre se!

Hőségben egy percre se!

Ne hagyjon gyermeket vagy állatot zárt autóban, mert a gondatlanságnak visszafordíthatatlan következményei lehetnek!

Kelenföld fókuszban

Kelenföld fókuszban

A rendőrség továbbra is megemelt létszámmal biztosítja a közterület rendjét.

A közelgő vakáció margójára

A közelgő vakáció margójára

A nyári szünidő a felszabadultság időszaka – de sajnos nemcsak kalandot, hanem veszélyeket is rejthet a gyermekekre nézve, ezért kérjük, fogadják meg a rendőrség tanácsait!

Egyetlen elírt szám

Egyetlen elírt szám

Az edelényi rendőrök egy jogtalanul felvett csomag miatt nyomoznak.

Bűnügyi felügyeletben egy bátaszéki fiatal

Bűnügyi felügyeletben egy bátaszéki fiatal

Legutóbb egy mozgásában korlátozott, idős asszonytól lopta el a táskáját a 16 éves fiú.

Szemérmetlen!

Szemérmetlen!

Megbújt a szatír a sírok közt.

Gyors rendőri fellépés

Gyors rendőri fellépés

A monori rendőrök néhány órán belül elfogták a négy férfit.

Meggyújtotta felesége haját

Meggyújtotta felesége haját

A tapolcai rendőrök őrizetbe vették a bántalamzót.

Rendőrkézen a magamutogató

Rendőrkézen a magamutogató

Készenléti rendőrök intézkedtek a Margitszigeten egy szeméremsértő külföldivel szemben.

http://ujhazak.com