NAV: több millió forintot érő érméket rejtettek rizs és liszt közé
Rizs és liszt közé rejtett, több millió forintot érő régi érméket találtak a pénzügyőrök egy Bulgáriából Angliába tartó kisteherautóban, amelyet az M1-es autópályán ellenőriztek - közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) kedden az MTI-vel.
A közlemény szerint a raktér ellenőrzésekor az egyik dobozban valami azonnal gyanút keltett: a rizs és liszt közé egy barna buborékos boríték volt elrejtve. A borítékban 35, ötösével csomagolt érme volt, s mivel felmerült a gyanú, hogy az előkerült tárgyak védett műkincsek lehetnek, ezért a hivatal azonnal felvette a kapcsolatot a Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztérium munkatársaival.
Az előzetes szakértői vélemény szerint a tárgyak valószínűleg numizmatikai emlékek, ezek kulturális javaknak minősülnek, az értékük akár több millió forint is lehet; az ilyen tárgyak kiviteléhez hivatalos engedély szükséges, ezt a sofőr és útitársa sem tudta bemutatni. A járőrök az érintetteket és az érméket további intézkedésre átadták a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Rendőr-főkapitányság munkatársainak - áll a közleményben.
(Forrás: MTI)
Hozzászólások