Navracsics Tibor: két és félmilliárd forintból újultak meg közigazgatási épületek Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében

Csaknem két és félmilliárd forintból újult meg több mint harminc közigazgatási épület Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében - mondta a közigazgatási és területfejlesztési miniszter csütörtökön Nyíregyházán.Navracsics Tibor a vármegyei kormányhivatal környezetvédelmi és természetvédelmi főosztálya felújított épületének átadóján arról beszélt, aki a közigazgatásban dolgozik, arra szerződött, hogy a közérdeket és a közjót szolgálja, adott esetben pedig a saját érdekét, karrierjét és életpályáját is alárendelje a köz szolgálatának.
    

A közigazgatás az állampolgárok szolgálatát jelenti, ennek csak akkor van célja és értelme, ha könnyebbé teszi az életüket, segítséget nyújt a hozzá fordulóknak és a rászorultaknak - hangoztatta a tárcavezető. Navracsics Tibor hangsúlyozta, ügyfélként és a közigazgatásban dolgozóként is rendkívül fontos a tárgyi környezet minősége, ugyanis egy államról a legtöbbet az mondja el, mennyire ügyel az épületeire és a megjelenésére.
    

Az állam igyekszik megteremteni és a lehető legjobb tárgyi és anyagi feltételeket biztosítani a "szolgálatára szegődött" dolgozóinak, számukra ezzel kifejezni a demokrácia és a polgárok összességének megbecsülését - fogalmazott a miniszter. Navracsics Tibor elmondta, az ehhez hasonló beruházások egy másik közösségnek, a városnak vagy az adott településnek a gyarapodását egyaránt jelentik.
    

A felújított épületek kulturáltságukkal üzenetet hordoznak - mutatott rá. Kiemelte, ha az állam odafigyel az épületeire, az talán az emberek hétköznapi életében is lehet egyfajta útmutató és példa arra, ők milyen életet éljenek, ezért egy állami beruházásnak civilizációs küldetése is van. A tárcavezető szerint ezekkel a fejlesztésekkel Magyarország lépésről lépésre közelebb kerül ahhoz a célhoz, hogy rövid időn belül az Európai Unió öt legélhetőbb tagállama közé tartozzon.
    

Román István vármegyei főispán arról beszélt, az elmúlt években a kormányhivatal épületeinek harminc százalékát újították fel különböző energetikai pályázatok segítségével. A harminchat középületben elvégzett beruházások során falfelületek, tetőszerkezetek kaptak hőszigetelést, nyílászárókat cseréltek ki, kondenzációs kazánokat és hőszivattyúkat telepítettek - sorolta, hozzátéve, a kormányhivatal energiafogyasztását ezek a rekonstrukciók éves szinten 4,6 millió kWh-val csökkentették, emellett az új rendszerek 6 500 gigajoule, megújuló forrásból előállított energiamennyiséget termeltek.
    

Az önkormányzat képviseletében Jászai Menyhért alpolgármester elmondta, Nyíregyházán 103 épület energetikai felújítását végezték el az elmúlt években, óvodákban, bölcsődékben, iskolákban és közintézményekben sikerült mérsékelni az energiafogyasztást és kedvezőbbé tenni az energiafelhasználást.


(Forrás: MTI)

Hozzászólások

Fenntartható megoldások

Fenntartható családi házak tervezése, gyártása és felépítése

Teljes folyamat egy kézben – természetes alapanyagokkal és energiatakarékos megoldásokkal.

Kender Fa Szalma Vályog Mész

A tervezéstől a megvalósításig végigkísérjük az építkezést – valódi, működő megoldásokkal.

Részletek és lehetőségek
Kész típustervek

Ha konkrét elképzelést keresel:

Őrizetben a józsefvárosi emberölés gyanúsítottja

Őrizetben a józsefvárosi emberölés gyanúsítottja

A fővárosi nyomozók kihallgatták az idős nő 16 éves dédunokáját.

Hőségben egy percre se!

Hőségben egy percre se!

Ne hagyjon gyermeket vagy állatot zárt autóban, mert a gondatlanságnak visszafordíthatatlan következményei lehetnek!

Kelenföld fókuszban

Kelenföld fókuszban

A rendőrség továbbra is megemelt létszámmal biztosítja a közterület rendjét.

A közelgő vakáció margójára

A közelgő vakáció margójára

A nyári szünidő a felszabadultság időszaka – de sajnos nemcsak kalandot, hanem veszélyeket is rejthet a gyermekekre nézve, ezért kérjük, fogadják meg a rendőrség tanácsait!

Egyetlen elírt szám

Egyetlen elírt szám

Az edelényi rendőrök egy jogtalanul felvett csomag miatt nyomoznak.

Bűnügyi felügyeletben egy bátaszéki fiatal

Bűnügyi felügyeletben egy bátaszéki fiatal

Legutóbb egy mozgásában korlátozott, idős asszonytól lopta el a táskáját a 16 éves fiú.

Szemérmetlen!

Szemérmetlen!

Megbújt a szatír a sírok közt.

Gyors rendőri fellépés

Gyors rendőri fellépés

A monori rendőrök néhány órán belül elfogták a négy férfit.

Meggyújtotta felesége haját

Meggyújtotta felesége haját

A tapolcai rendőrök őrizetbe vették a bántalamzót.

Rendőrkézen a magamutogató

Rendőrkézen a magamutogató

Készenléti rendőrök intézkedtek a Margitszigeten egy szeméremsértő külföldivel szemben.

http://ujhazak.com