Te is láttad éjjel a fényjelenséget Magyarországon? Meteor robbant, vagy UFO-t láthattunk?

Egyre több ember jelentkezik, hogy látta a "Titokzatos fényjelenséget" Magyarország felett éjjel.


Több média is beszámolt a nem mindennapi égi jelenségről, az interneten rögtön elindultak a találgatások. Az igazság még várat magára, addig is marad a találgatás.

Aki a legjobb fotót beküldi az égi jelenségről, annak 10 ezer forint jutalmat adunk! ide küldmeteor@hir.ma

A fura fényjelenség Magyarország északi részén volt látható. Van aki UFO-ról beszél, de a legnagyobb valószínűsége annak a feltételezésnek lehet, hogy amit láthattak a szemtanúk, az egy meteor robbanás lehetett.

A legtöbb észlelés Győr és Budapest közötti térségben volt, de szinte az egész országban látható volt, sőt Szlovákiából is érkeztek szemtanúk.

Sokan más-más módon látták az égi eseményt. Pár idézet a netről: 
"Első pillanatra villámnak tűnt, majd annál jóval hosszabban, hullócsillag-szerűen száguldott át az égbolton. Hosszú csóvát húzott maga után, ami hol felvillant, hol elhalványodott.
Fenntartható megoldások

Fenntartható családi házak tervezése, gyártása és felépítése

Teljes folyamat egy kézben – természetes alapanyagokkal és energiatakarékos megoldásokkal.

Kender Fa Szalma Vályog Mész

A tervezéstől a megvalósításig végigkísérjük az építkezést – valódi, működő megoldásokkal.

Részletek és lehetőségek
Kész típustervek

Ha konkrét elképzelést keresel:

Olyan erős fénye volt, hogy másodpercekig nappali világosságot okozott
."

4688106_4f0f38ed5881e1377c214705df697ae5_wm-1



"Van aki azt írta, hogy olyan látvány volt, mint egy villám. "

"Hali! 9 után pár perccel láttuk a dolgot Dunaszigeten. Kékes zöldes volt, többszöröse egy repülő méreteinek. Baromi gyorsan ment, kb 3-4 másodpercig láttuk, de annyira villogott, hogy mindannyian azonnal felnéztünk. Elég sercegő hangja volt. Csóvát nem láttunk éppen hogy a felhők felett ment, azokat bevilágította. Szerintem kizárt, hogy meteor ,vagy hullócsillag lett volna. Először azt hittük, hogy hülyék vagyunk, de mégse.."

Az olasz meteorológiai szolgálat pénteken számolt be egy kísértetiesen a magyar jelenséggel megegyező dologról.
"Egy hatalmas fénysugárt láttak az olasz égbolt észak-déli irányában. Egy meteorit lehetett, ami talán a Perseidákhoz tartozott. Szó szerint bevilágította az eget keleti irányban. Több nagyobb olasz nagyvárosból is érkeztek észlelések."

Az Index olvasói a következőt tapasztalták, idézzük: 
"Nálunk egy roppant mély, mennydörgés szerű, hosszan morajló robbanást lehetett hallani. Az ablakok rezonáltak, íróasztal megremegett, asztali lámpa kicsit rázkódott" - mindez 21 óra 2 perckor."

"Ma 21:02-kor, láttam egy kb. ÉNY-DK irányban haladó, nagyon fényes tűzgömböt. Kicsit felhős az ég (lehet, hogy emiatt szóródott a fény?), de pár csillag látszik. Kb. 2 mp-ig volt látható. A fénye olyan volt, mint hegesztéskor: kékes fehér. Rá kb. 160-170 mp-re volt egy 4-5 mp-es morajlás, de lehet, hogy csak bele képzeltem. Tuti, hogy nem villám miatt dörgött."

A tuzgomb.blogspot.hu oldal olvasói ezt írták a jelenségről:
"Sziasztok! Mi Kisfiammal ragyogóan szépen láttuk a jelenséget!4-5 másodperces "villámlással" kezdődött, amiből csak maga a "villám" hiányzott!Nagyon erős kékes fény, bevilágította a fél eget!
Utána megjelent az először hullócsillagnak vélt jelenség!Abban különbözött, hogy kb sokszorosa volt,és a (hangsúlyozom) rendkívül felhős égen át is kiválóan tisztán lehetett látni, akkor is, amikor kb 1 csillagot sem láttunk az égen!Nagyon hosszú csóvát húzott, de a furcsa az volt benne, hogy nem volt egyenletes, hanem "szikrázott" mint egy csillagszóró, mint ha darabok robbantak volna le belőle nagyon hosszan...."

"Mezőkövesdről a Zsóry fürdőből is lehetett látni, a medencében sokan látták nyugati irányban az égbolt alján. Tényleg olyan volt mint egy hullócsillag csak többszöröse méretben, robbanásszerű hang + robaj is volt és 1-2 sec volt az egész."

Aki a legjobb fotót beküldi az égi jelenségről, annak 10 ezer forint jutalmat adunk! ide küldmeteor@hir.ma
Gyarmati Gergely olvasónk küldte be az alábbi írást és videót. Köszönjük szépen!

A videó tegnap éjjel 23:40 kor készült Rönök előtt.Nem kínai lámpás,nem repülő,nem hullócsillag,mivel egyik sem egy izzó-égő- tűzgömbre hasonlít.A VALAMI körülbelül 150-200 méteres magasságban,tőlem egy kilométeres távolságban fedeztem fel kocsiban ülve.Nem csak egyedül láttam a dolgot,szóval talán nem bolondultam meg.A videó HTC one V telefonnal készült HD minőségben,de mivel sötét volt és távol is volt ez a valami,így elnézést a minőségért.A kezem ki volt támasztva,a bemozgás minimális.Mindenkinek a fantáziájára bízom mi volt ez.Se nem villogott,se nem volt hangja,olyan volt,mintha lángolt volna.De mivel rohadt magasan volt így a kínai gyertyalámpás is kiesett,mert oké hogy felmegy magasra,de akkor minimum 2-3 méteresnek kellett volna lennie.


A videóm az alábbi linken elérhető:



Hozzászólások

Fenntartható megoldások

Fenntartható családi házak tervezése, gyártása és felépítése

Teljes folyamat egy kézben – természetes alapanyagokkal és energiatakarékos megoldásokkal.

Kender Fa Szalma Vályog Mész

A tervezéstől a megvalósításig végigkísérjük az építkezést – valódi, működő megoldásokkal.

Részletek és lehetőségek
Kész típustervek

Ha konkrét elképzelést keresel:

Norvégiában fogtak el egy top 50-es körözöttet

Norvégiában fogtak el egy top 50-es körözöttet

Nem menekülhetett el az igazságszolgáltatás elől az a 43 éves nő, aki 2022-ben késsel támadt kolléganőjére, majd a Székesfehérvári Törvényszék 4 év letöltendő börtönbüntetésre ítélte.

Mindenki szeme láttára

Mindenki szeme láttára

A nagykátai rendőrök gyanúsítottként hallgatták ki a szeméremsértőket.

Életmentő beszélgetés

Életmentő beszélgetés

Egy rendőr lélekjelenlétének és kommunikációs készségeinek köszönhetően sikerült megmenteni egy 19 éves férfi életét Hőgyészen.

Fokozott ellenőrzést rendelt el Budapest rendőrfőkapitánya a hétvégére

Fokozott ellenőrzést rendelt el Budapest rendőrfőkapitánya a hétvégére

Budapest rendőrfőkapitánya fokozott ellenőrzést rendelt el a főváros teljes területére a hétvégére - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság kedden a police.hu oldalon.

Emberi testrészeket gyűjtött egy beteghordozó, a bíróság elrendelte bűnügyi felügyeletét

Emberi testrészeket gyűjtött egy beteghordozó, a bíróság elrendelte bűnügyi felügyeletét

Emberi test tiltott felhasználásával gyanúsít a rendőrség egy 30 éves budapesti férfit, egy beteghordozót, akitől koponyákat, csontokat, valamint preparált emberi arcbőrt is lefoglaltak a nyomozók.

Késelés miatt őrizetben

Késelés miatt őrizetben

Egy zagyvarékasi nő súlyos sérüléseket okozott egy helyi férfinak.

Őrizetben a józsefvárosi emberölés gyanúsítottja

Őrizetben a józsefvárosi emberölés gyanúsítottja

A fővárosi nyomozók kihallgatták az idős nő 16 éves dédunokáját.

Hőségben egy percre se!

Hőségben egy percre se!

Ne hagyjon gyermeket vagy állatot zárt autóban, mert a gondatlanságnak visszafordíthatatlan következményei lehetnek!

Kelenföld fókuszban

Kelenföld fókuszban

A rendőrség továbbra is megemelt létszámmal biztosítja a közterület rendjét.

A közelgő vakáció margójára

A közelgő vakáció margójára

A nyári szünidő a felszabadultság időszaka – de sajnos nemcsak kalandot, hanem veszélyeket is rejthet a gyermekekre nézve, ezért kérjük, fogadják meg a rendőrség tanácsait!

http://ujhazak.com