Segítségnyújtásról egyeztetett az amerikai külügyminiszter és a dél-amerikai ország elnöke
A venezuelai földrengés nyomán szükséges segítségnyújtásról egyeztetett Marco Rubio amerikai külügyminiszter és Delcy Rodriguez, a dél-amerikai ország államfője csütörtökön.
A közel-keleti látogatáson tartózkodó Rubio újságírók előtt beszámolt arról, hogy az amerikai kormány minden eszközt rendelkezésre bocsát, és már a katasztrófa sújtotta térségbe utaztak Virginia államból és Kaliforniából kutató-mentő egységek, hogy a legsürgősebb munkába bekapcsolódjanak, valamint a károk összegzéséhez légi megfigyelőképességeket is rendelkezésre bocsátanak különösen a partvidéki területek átkutatásához. A külügyminiszter azt is közölte, hogy az amerikai hadsereg is eszközöket küldött a földrengéssel érintett térségbe.
"A kormány egészét érintő beavatkozás zajlik" - fogalmazott Rubio az Egyesült Államok segítségnyújtásával kapcsolatban. "Nagyméretű lesz, gyors lesz és hatékony lesz" - tette hozzá. Donald Trump elnök szerda éjszaka közösségi oldalán azt közölte, hogy minden amerikai kormányzati ügynökséget utasított: vegyen részt a dél-amerikai ország megsegítésére irányuló erőfeszítésekben. "Új és nagyszerű barátaink rendelkezésére állunk" - fogalmazott az amerikai elnök.
Delcy Rodriguez venezuelai államfő csütörtök reggel arról számolt be, hogy az ország északi partvidékét ért két, egymás után bekövetkezett 7-es fokozatot meghaladó földrengésben legkevesebb 164 ember vesztette életét, és eddig csaknem ezer sérültet regisztráltak, de az áldozatok száma várhatóan tovább növekszik, ahogy a mentőegységek átvizsgálják a romokat.
(Forrás: MTI)
Hozzászólások