Kétnapos karácsonyi ékszer- és ezüstaukciót tart a BÁV

Történeti, brill és art deco ékszereket, valamint gyöngysorokat, órákat, ötvös- és ezüsttárgyakat kínál a BÁV kétnapos karácsonyi árverése kedden és szerdán Budapesten.

bávAz ünnepi aukció választékában egyedi különlegességek, divatos ékszerek és értékes használati tárgyak egyaránt megtalálhatók - olvasható a BÁV közleményében.

Mint írják, a 250 darabot számláló ékszerkínálatból figyelemre méltó a 19. század derekán készült biedermeier karkötő, valamint a rózsacsiszolású gyémánttal díszített fülbevalópár. A 19. század divatjának egyik emléke, a két gyémánttal ékített, elegáns fekete ékszer mellett brill és art deco melltűk, gyűrűk, ékszergarnitúrák, valamint egy 3,5 karátos briliáns szoliter gyűrű is szerepel a tételek között.

Varga Miklós ötvösművész több díjat nyert nemzetközi kiállításokon. Jellegzetes pókhálótechnikával szőtt platina és fehérarany ékszereire, valamint tahiti, édes- és sósvízi gyöngysorokra is licitálhatnak az érdeklődők.

A férfivásárlók érdeklődésére tarthatnak számot az elegáns Tag-Heuer, Breitling, Movado, Patek Philippe, Omega öltöny- és sportórák, a gyöngyházbetétes vagy briliánssal díszített mandzsettagomb-garnitúrák és a vadászékszerek.

A tételek közül a legmagasabb kikiáltási árról, hét millió forintról egy karkötős Rolex luxus női ékszeróra indul.

A második nap ezüstkínálatában a magyar ötvösművészet tárgyain túl a 19-20. századi bécsi mesterek művei is szerepelnek. Licitálni lehet bécsi biedermeier tálakra, gyümölcskínálókra, cukortartókra, gyertyatartópárokra, valamint historizáló és neorokokó tárgyakra, köztük egy nagyméretű bécsi kandeláberpárra is.

Mint írják, a bécsi szecessziós ötvösműhelyek művészi értékű munkái közül kiemelkedik egy díszváza, palástján préselt virágdíszekkel, valamint két különleges formájú, szecessziós ornamentikával dekorált tálca.

A historizmus stílusában készült művek mellett a 20. századi pesti ötvösök tehetségét bizonyítják az art deco stílusú asztali ezüsttárgyak és garnitúrák. A BÁV közleménye szerint külön figyelmet érdemel egy öt darabból álló kiöntőgarnitúra, valamint a Horváth Henrik műhelyében, az 1920-as években készült garnitúra teafőző állvánnyal.

Komoly licitharc mellett kelhet el az 1760 körül Prágában készült barokk úti fűszertartó, Josef Schneider bécsi mester empire kávéskannája, valamint az 1857-re datált, aranyozott bécsi rokokó misekehely Christian Sander Söhne műhelyéből - írták az MTI-hez eljuttatott tájékoztatóban.

MTI

Hozzászólások

101 év után vitték vissza a kikölcsönzött Shakespeare könyvet

Az unoka juttatta vissza a könyvtárba az V. Henrik király egyik ritka példányát.

Kidobott manga-gyűjtemény miatt perelte be az anyját a férfi

A személyes tulajdon megsemmisítése miatt kellett felelnie az idős asszonynak.

Mérgező anyagok lehetnek a régi könyvek borítóján

Egy új kutatásból kiderült, hogy alaposan meg kell vizsgálni egyes régi könyveket, mielőtt azok nyilvános könyvtárakba, könyvesboltokba vagy magánházakba kerülnek.

Eddig ismeretlen Agatha Christie írás került elő

Az első világháború alatt, az első Poirot-regény környékén keletkezhetett a több, mint száz év után előkerült írás.

A Dorian Gray arcképe volt Oscar Wilde egyetlen sikerkönyve

Írók, akiknek csak egy műve lett siker.

Húsvéti hagyományok a világ minden tájáról

A húsvétot sem egyformán ünneplik az emberek.

Ismerd meg a Harry Potter univerzum leggazdagabb szereplőit!

Mely karakterek vagyona a legnagyobb?

Rasszista szlengnevet kapott Barbie

Ismerd meg Barbie történetének legfelháborítóbb, legőrültebb pillanatait!

Érdekességek a 100 éve született Stan Lee-ről

Ezeket a dolgokat talán még nem tudod a híres képregényalkotóról.

Thai masszázs útmutató kezdőknek

Egy fárasztó nap után kevés kellemesebb dolog létezik, mint egy kényeztető, kellemes masszázs. A thai masszázs pozitív testi-lelki hatásai már régóta ismertek, sokan azonban valamiért mégis idegenkednek, tartanak tőle. Cikkünk elsősorban azok számára íródott, akik eddig még nem vették a bátorságot,

http://ujhazak.com