Négy kortárs alkotó műveiből nyílik jubileumi kiállítás Szentendrén
Négy kortárs alkotó művein keresztül az ünnep személyes és közösségi élményét mutatja be a 100 éves Szentendrei Régi Művésztelep jubileumi kiállítása - tájékoztatta a Petőfi Kulturális Ügynökség pénteken az MTI-t.
Az ünnepről magunk közt szólva című, július 1-jétől látogatható tárlat a centenáriumi kiállítássorozat egyik kiemelt eseménye. A kiállítás a közelmúltban elhunyt Aknay János, valamint Baksai József, Bereznai Péter és Martin Henrik alkotásait mutatja be - írták a közleményben.
A szervezők tájékoztatása szerint a tárlat négy, egymástól markánsan eltérő alkotói világot állít párbeszédbe. A kiállított művek különböző vizuális eszközökkel idézik meg az ünnep kivételes pillanatait, a személyes emlékezetet és az emberi kapcsolatok intimitását. A nagyméretű, részletgazdag alkotások és a kisebb formátumú művek egyaránt az ünnephez kapcsolódó élmények feldolgozására vállalkoznak.
A Szentendrei Régi Művésztelepet 1926-ban alapították, azóta a magyar képzőművészet egyik meghatározó szellemi műhelyévé vált. A nagybányai hagyományokra épülő alkotóközösség egyszerre őrzi történelmi örökségét és nyitott az új művészeti törekvésekre - emelték ki a közleményben.
Emlékeztettek arra, hogy a centenárium alkalmából a Petőfi Kulturális Ügynökség és a Szentendrei Régi Művésztelep egész éven át tartó jubileumi programsorozatot rendez. A kiállítások és művészeti események a művésztelep múltját és jelenét egyaránt bemutatják, középpontba állítva azokat az alkotókat, akik továbbviszik annak szellemiségét. A kiállítás kurátora Kállai Katalin. A tárlat július 1. és szeptember 6. között látogatható a Szentendrei Régi Művésztelepen.
(Forrás: MTI)
Hozzászólások