Elhunyt 215 beteg, 7310 új fertőzöttet találtak Magyarországon

Meghalt 215, többségében idős, krónikus beteg, és újabb 7310 koronavírus-fertőzöttet találtak Magyarországon - közölte a koronavirus.gov.hu csütörtökön.

Dömötör: e-mailen kaptak felhívást azok, akik még nem vették fel a harmadik oltást

Az elmúlt napokban e-mailen kaptak felhívást azok a magyar állampolgárok, akik korábban már kaptak két oltást, de még nem vették fel a harmadik, megerősítő oltást.

Több mint két és félmillió eurós fejlesztést hajtott végre a temesvári, a gyulai és a békéscsabai kórház

Több mint két és félmillió eurós fejlesztést hajtott végre a gyulai és békéscsabai tagintézményből álló Békés Megyei Központi Kórház (BMKK) és a Temesvári Megyei Sürgősségi Klinikai Kórház a Románia-Magyarország határokon átnyúló együttműködés keretében.

Elhunyt 213 beteg, 6849 új fertőzöttet találtak Magyarországon

Meghalt 213, többségében idős, krónikus beteg, és újabb 6849 koronavírus-fertőzöttet találtak Magyarországon - közölte a koronavirus.gov.hu szerdán.

SE: az idei szezonban a légúti óriássejtes vírus okoz tömeges megbetegedést a kisgyerekek körében

Idén a légúti óriássejtes vírus (RSV) okoz tömeges megbetegedést a kétévesnél fiatalabb gyerekek körében, a Semmelweis Egyetemen (SE) az elmúlt hónapokban nyolc-tízszeresére nőtt a légúti tünetekkel kezelt kisgyerekek száma - közölte Szabó Attila, az SE Klinikai Központ gyermekgyógyász elnöke.

Kijev és nyolc megye kikerült a legszigorúbb besorolásból

Az ukrán főváros, Kijev és nyolc megye keddtől átkerült a járványhelyzet szerinti legszigorúbb, vörös besorolásból a jelenlegi legenyhébb, sárga kategóriába - hozta nyilvánosságra az egészségügyi minisztérium.

Koszovóban éjszakai kijárási tilalmat vezettek be

Éjszakai kijárási tilalmat vezettek be Koszovóban, hogy lassítsák a koronavírus terjedését az országban, így az ott lakók éjfél és hajnali öt óra között nem léphetnek az utcára - közölte a Koha Ditore című pristinai napilap kedden.

A szervátültetettek 95 százaléka felvette a második, 54 százaléka a harmadik oltást

A szervátültetettek 95 százaléka túl van a második Covid-oltáson, 54 százalékuk pedig november közepéig már a harmadikat is felvette - közölte a Magyar Szervátültetettek Szövetsége (MSZSZ) kedden az MTI-vel.

Elhunyt 224 beteg, 4311 új fertőzöttet találtak Magyarországon

Meghalt 224, többségében idős, krónikus beteg, és újabb 4311 koronavírus-fertőzöttet találtak Magyarországon - közölte a koronavirus.gov.hu kedden.

Egy római buszon szabták ki az első bírságot oltás nélküli utasra

Róma belvárosában bírságolták meg az első utast, aki védettségi igazolás nélkül szállt buszra hétfőn, miután a tömegközlekedési eszközökön, valamint a vendéglátásban is életbe léptek az oltás nélkülieket korlátozó szigorítások.

Új eszköz segítségével szüntették meg a vírus fertőzőképességét Pécsen

A koronavírus fehérjéinek károsítása nélkül sikeresen szüntették meg a világjárványt okozó kórokozó wuhani és delta variánsának fertőzőképességét pécsi kutatók saját fejlesztésű eszközük segítségével, ezzel szélesebb körben válik kutathatóvá a megbetegedés kórokozója.

Elhunyt 489 beteg, 22 699 új fertőzöttet találtak Magyarországon a hétvégén

Meghalt 489, többségében idős, krónikus beteg, és újabb 22 699 koronavírus-fertőzöttet találtak Magyarországon - közölte hétvégi összesítőjében a koronavirus.gov.hu.