Gálakoncerttel zárja az évadot a Szent István Filharmonikusok
Gálakoncerttel zárja a 2025/26-os évadot a Szent István Filharmonikusok július 1-jén a Zeneakadémia Nagytermében.
A zenekar keddi közleményben kiemelték, hogy a 19.30-kor kezdődő ünnepi hangversenyen ismét pódiumra lép Medveczky Ádám, aki januárban már nagy sikerrel vezényelte az együttest. Mint írták, a karmester "több évtizedes pályafutása, művészi alázata és páratlan zenei tudása generációk számára jelent iránytűt".
A tájékoztatás szerint a koncert műsorán Kodály Zoltán Marosszéki táncok című műve, Liszt Ferenc Les préludes című szimfonikus költeménye, valamint Ludwig van Beethoven VII. szimfóniája szerepel. Az est programját Medveczky Ádám állította össze.
A hangverseny középpontjában Beethoven 1812-ben bemutatott VII. szimfóniája áll, amelyet Richard Wagner a "tánc apoteózisának" nevezett. A zenekar tájékoztatása szerint az évadzáró koncert tematikáját a tánc mint az európai zenei kultúrát évszázadok óta meghatározó művészi és közösségi élmény adja - olvasható a sajtóanyagban.
(Forrás: MTI)
Hozzászólások