• -5 ℃ / 5 ℃

Atlétika: dobogósok, éremtáblázat, a magyar indulók helyezései

Az atlétika női dobogósai, éremtáblázata és a magyar indulók szereplése a riói olimpián.

Nők:
---

rio 2016
100 m:
1.Elaine Thompson (Jamaica)
2.Tori Bowie (Egyesült Államok)
3.Shelly-Ann Fraser-Pryce (Jamaica)

200 m:
1.Elaine Thompson (Jamaica)
2.Dafne Schippers (Hollandia)
3.Tori Bowie (Egyesült Államok)

400 m:
1.Shaunae Miller (Bahama)
2.Allyson Felix (Egyesült Államok)
3.Shericka Jackson (Jamaica)

800 m:
1.Caster Semenya (Dél-afrikai Köztársaság)
2.Francine Niyonsaba (Burundi)
3.Margaret Nyairera Wambui (Kenya)

1500 m:
1.Faith Chepngetich Kipyegon (Kenya)
2.Genzebe Dibaba (Etiópia)
3.Jennifer Simpson (Egyesült Államok)

5000 m:
1.Vivian Jepkemoi Cheruiyot (Kenya)
2.Hellen Onsando Obiri (Kenya)
3.Almaz Ayana (Etiópia)

10 000 m:
1.Almaz Ayana (Etiópia)
2.Vivian Cheruiyot (Kenya)
3.Tirunesh Dibaba (Etiópia)

100 m gát:
1.Brianna Rollins (Egyesült Államok)
2.Nia Ali (Egyesült Államok)
3.Kristi Castlin (Egyesült Államok)

400 m gát:
1.Dalilah Muhammad (Egyesült Államok)
2.Sara Slott Petersen (Dánia)
3.Ashley Spencer (Egyesült Államok)

3000 m akadály:
1.Ruth Jebet (Bahrein)
2.
Hyvin Kiyeng Jepkemoi (Kenya)
3.Emma Coburn (Egyesült Államok)

4x100 m-es váltó:
1.Egyesült Államok (Tianna Bartoletta, Allyson Felix, English Gardner, Tori Bowie)
2.Jamaica
3.Nagy-Britannia

4x400 m-es váltó:
1.Egyesült Államok (Courtney Okolo, Natasha Hastings, Phyllis Francis, Allyson Felix)
2.Jamaica
3.Nagy-Britannia

maraton:
1.Jemima Sumgong (Kenya)
2.Eunice Jepkirui Kirwa (Bahrein)
3.Mare Dibaba (Etiópia)
...52.ERDÉLYI ZSÓFIA
...65.PAPP KRISZTINA
...83.SZABÓ TÜNDE

20 km-es gyaloglás:
1.Liu Hung (Kína)
2.Maria Guadalup Gonzalez (Mexikó)
3 Lu Hsziu-cse (Kína)
...25.MADARÁSZ VIKTÓRIA
...58.KOVÁCS BARBARA
59.RÉCSEI RITA

magasugrás:
1.
Ruth Beitia (Spanyolország)
2.Mirela Demireva (Bulgária)
3.Blanka Vlasic (Horvátország)
...32.SZABÓ BARBARA

távolugrás:
1.Tianna Bartoletta (Egyesült Államok)
2.Brittney Reese (Egyesült Államok)
3.Ivana Spanovic (Szerbia)

hármasugrás:
1.Caterine Ibargüen (Kolumbia)
2.Yulimar Rojas (Venezuela)
3.Olga Ripakova (Kazahsztán)

rúdugrás:
1.Ekaterini Sztefanidi (Görögország)
2.Sandi Morris (Egyesült Államok)
3.Eliza McCartney (Új-Zéland)

gerelyhajítás:
1.Sara Kolak (Horvátország)
2.Sunette Viljoen (Dél-afrikai Köztársaság)
3.Barbora Spotakova (Csehország)

súlylökés:
1.Michelle Carter (Egyesült Államok)
2.Valerie Adams (Új-Zéland)
3.MÁRTON ANITA

diszkoszvetés:
1.Sandra Perkovic (Horvátország)
2.Melina Robert-Michon (Franciaország)
3.Denia Caballero (Kuba)

kalapácsvetés:
1.Anita Wlodarczyk (Lengyelország)
2.Csang Ven-hsziu (Kína)
3.Sophie Hitchon (Nagy-Britannia)

hétpróba:
1.Nafissatou Thiam (Belgium)
2.Jessica Ennis-Hill (Nagy-Britannia)
3.Theisen Eaton (Kanada)
...8.ZSIVOCZKY-FARKAS GYÖRGYI
...16.KRIZSÁN XÉNIA

Az atlétika éremtáblázata a riói olimpián:
arany ezüst bronz
Egyesült Államok 13 10 9
Kenya 6 6 1
Jamaica 6 3 2
Kína 2 2 2
Dél-afrikai Köztársaság 2 2 -
Nagy-Britannia 2 1 4
Horvátország 2 - 1
Németország 2 - 1
Etiópia 1 2 5
Kanada 1 1 4
Lengyelország 1 1 1
Bahrein 1 1 -
Spanyolország 1 1 -
Bahama 1 - 1
Belgium 1 - -
Brazília 1 - -
Görögország 1 - -
Kolumbia 1 - -
Szlovákia 1 - -
Tádzsikisztán 1 - -
Franciaország - 3 3
Algéria - 2 -
Új-Zéland - 1 3
Ausztrália - 1 1
Japán - 1 1
Bulgária - 1 -
Burundi - 1 -
Dánia - 1 -
Fehéroroszország - 1 -
Grenada - 1 -
Hollandia - 1 -
Katar - 1 -
Mexikó - 1 -
Venezuela - 1 -
Csehország - - 1
Kazahsztán - - 1
Kuba - - 1
MAGYARORSZÁG - - 1
Szerbia - - 1
Törökország - - 1
Trinidad és Tobago - - 1
Ukrajna - - 1

MTI

Hozzászólások


Élő tv-sportközvetítések

Élő tv-sportközvetítések

A pénteki, szombati és vasárnapi élő sportközvetítések a hazai televíziókban:

Szabó Bence: példaképek az elhunyt olimpiai bajnokok

Szabó Bence: példaképek az elhunyt olimpiai bajnokok

Igazi példaképeknek nevezte az elhunyt ötkarikás bajnokokat Szabó Bence, a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) főtitkára a halottak napja alkalmából rendezett csütörtöki megemlékezésen. A MOB honlapján...

Rövidpályás gyorskorcsolya-vk

Rövidpályás gyorskorcsolya-vk

A rövidpályás gyorskorcsolyázók számára a péntektől vasárnapig tartó calgary-i világkupaversennyel megkezdődik az új idény érdemi része. Darázs István, a magyar szövetség (MOKSZ) gyorsasági szakágv...

A kolozsvári csoportban játszik a magyar válogatott

A kolozsvári csoportban játszik a magyar válogatott

A 2017-es férfi kosárlabda Európa-bajnokság kolozsvári csoportjában játszik a magyar válogatott - jelentette be csütörtökön a román (FRB) és a magyar szövetség (MKOSZ) közös kolozsvári sajtótájékoztat...

Kassai Viktornak a szakma értékítélete számít

Kassai Viktornak a szakma értékítélete számít

Kassai Viktor labdarúgó játékvezető szerint tevékenységük megítélése szubjektív mind a szurkolók, mind a média részéről, számukra a nemzeti, kontinentális és nemzetközi ellenőrző testületek, játékveze...

Élő tv-sportközvetítések

Élő tv-sportközvetítések

A csütörtöki és pénteki élő sportközvetítések a hazai televíziókban: november 3., csütörtök: ----------------------- M4 Sport 16.00: Úszás, rövidpályás ob 19.00: Jégkorong, EIHC-torna, Magyar...


Problémák a Szusza Ferenc Stadion felújításának kivitelezésében

Problémák a Szusza Ferenc Stadion felújításának kivitelezésében

Az Újpest FC szerdán arról számolt be honlapján, hogy az általa felkért szakértő számos kivitelezési hibát állapított meg a Szusza Ferenc Stadion felújításával kapcsolatban. A klub leszögezte, nem ...

Storck szépen zárna egy jó évet

Storck szépen zárna egy jó évet

Nem számít szép mérkőzésre, de szeretné kiszolgálni a szurkolókat jövő vasárnap az Andorra elleni világbajnoki selejtezőn Bernd Storck, a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya. A német s...

Élő tv-sportközvetítések

Élő tv-sportközvetítések

A keddi és szerdai élő sportközvetítések a hazai televíziókban: november 2., szerda: ------------------- M4 Sport 15.45: Úszás, rövidpályás ob 17.45: Kézilabda, férfi Eb-selejtező, Magyar...

Vereséggel zárt a juniorválogatott

Vereséggel zárt a juniorválogatott

A magyar junior röplabda-válogatott négy szettben kikapott a MAFC-BME együttesétől a férfi röplabda NB I keddi játéknapján. A jövő áprilisi, magyar-szlovák közös rendezésű U19-es Európa-bajnokságra...

http://ujhazak.com