Vádat emeltek egy óvodapedagógus ellen, aki cellux-szal ragasztotta le egy síró kislány száját
A Gödöllői Járási Ügyészség kiskorú veszélyeztetésének bűntette és más bűncselekmény miatt emelt vádat egy óvodapedagógussal szemben, aki az óvodában egy kislányt bántalmazott - közölte a Pest Vármegyei Főügyészség kedden az MTI-vel.
A közlemény szerint a nő egy Gödöllőhöz közeli település óvodájában dolgozott óvodapedagógusként. 2024 áprilisában az 5 éves kislány az udvaron összeveszett egy kisfiúval, akivel ütni kezdték egymást. Az óvónő a gyerekeket szétválasztotta és a kislányt büntetésül egy kisszékre ültette, de a kislány hangosan sírni kezdett, mert társai csúfolták.
A sértett zokogását és kiabálását meghallotta az irodában tartózkodó óvodapedagógus, aki az udvarra ment, s miután a kolléganője tájékoztatta a történtekről, a vádlott a síró kislány kezét megfogta és az irodába vitte, ahol egy széles cellux ragasztószalaggal leragasztotta a kislány száját, majd azt körülbelül egy perc elteltével letépte. Miután a kislány abbahagyta a sírást, a vádlott visszavitte őt az udvarra - tették hozzá.
A kislánynak könnyű, 8 napon belül gyógyuló sérülése keletkezett. Az ügyészség a közleményben hangsúlyozta, hogy a vádlott magatartásával veszélyeztette a kiskorú erkölcsi, érzelmi és testi fejlődését. A Gödöllői Járási Ügyészség a nőt kiskorú veszélyeztetésének bűntettével és minősített könnyű testi sértés bűntettével vádolja. Az ügyben a Gödöllői Járásbíróság fog dönteni - írták.
(Forrás: MTI)
Hozzászólások