1956-ban 200 ezer magyar menekült el itthonról. Azaz ennyi bevándorlót vártak tárt karokkal a világban. Most 2015-ben harcolunk a bevándorlók ellen!!!

1956-ban a statisztikák (melyek a legtöbb esetben nem is pontosak)  szerint legalább 200 ezer magyar honfitársunk menekült el Magyarországról.


A magyarokat a világban tárt karokkal fogadták! Ez a magyar nemzet, aki tisztában van azzal, hogy mit jelent menekülni, mit jelent bevándorlónak lenni, a legnagyobb ellenzője a menekültek befogadására, kezelésére. Pedig ezek a "szerencsétlen" menekültek csak egy jobb élet reményében választják a menekülést a hazájukból, ahogy tették ezt a magyarok is 56-ban.

Egy ilyen kis országból hasonló mennyiségű ember menekült el, mint amit most kellene kezelni a magyar határokon.

Pont az a magyar nemzet tagadja meg a bevándorlók átutazását, beengedését, melynek a lakosságából 1,5-2% menekült el az országából 1 év alatt 56-57-ben.

Az Egyesült Nemzetek Menekültügyi Főbiztosságának (UNHCR) 1957. március 11-én közzétett statisztikáiból arról értesülhetünk, hogy az emigránsok közül mintegy 173 ezren kerültek első fogadóhely gyanánt Ausztriába és 18 600-an Jugoszláviába. Már 1956 novemberétől megkezdődött e két országban összezsúfolódottak továbbszállítása, mivel a menekültek nagy többsége tovább kívánt menni. 1957. április 1-jéig az ENSZ menekültügyi hivatala által nyilvántartott 193 805 kivándorló 70 százalékát már elszállították 29 különböző országba. 78 574 fő (40,5 százalék) euró­pai, 56 843 fő (29,3 százalék) pedig – tizen­négy különböző – Európán kívüli országokba került.


Ha kell, akkor tovább szigorítanák Magyarországon a menekültekkel kapcsolatos szabályokat, mondta el ifj.
Fenntartható megoldások

Fenntartható családi házak tervezése, gyártása és felépítése

Teljes folyamat egy kézben – természetes alapanyagokkal és energiatakarékos megoldásokkal.

Kender Fa Szalma Vályog Mész

A tervezéstől a megvalósításig végigkísérjük az építkezést – valódi, működő megoldásokkal.

Részletek és lehetőségek
Kész típustervek

Ha konkrét elképzelést keresel:

Lomnici Zoltán a Kossuth Rádió Vasárnap reggel című műsorában.
Az alkotmányjogász és a CÖF szóvivője szerint:
“Aki a migránsokat védelembe veszi, az jogsértést vesz védelembe.” majd azt is mondta, hogy “A bevándorlók nem csak egészségügyi kockázatot jelentenek, hanem jelenlétük közrendvédelmi problémákat is felvet.”

Arra pedig senki nem gondol a magyar kormányból, hogy mekkora kárt okoz a magyarok által lakott szerbiai részen, ha a magyar határon a napi 1-2000 menekült nem tud átjutni a Magyarországra Szerbiából és ott reked a határ közelében. Az éhes, szomjas, kifáradt családok pont azokat a magyarokat veszélyeztetik majd, akik a remek magyar politikusok miatt a határon kívül rekesztettek anno.
Gondoljunk bele ez 2 hónap alatt akár 120-150 ezer embert jelent a határ melletti kis településeknek, tanyák lakóinak.

Magyar menekültek az osztrák határon 1956-ban:

Magyar-menekültek-az-osztrák-határ-Klingenbach-előtt-1956.-640x455

A magyar politika megint bemutatkozik, hogy milyen inkorrekt módon old meg egy ilyen helyzetet és bemutatja azt is, hogy tud odacsapni pont azoknak akik már eddig is nagyon nagy bajban voltak, gondolok itt most a szerbiai határ mellett élő elszegényedett emberekre és a kilátástalanságból menekülő emberekre.
Persze, hogy büdösek, persze, hogy koszosak államtitkár úr és lehet, hogy nem is egészségesek. De ki lehet próbálni több száz és ezer km-t menekülni a 35 Celsius fokos hőségben, étlen- szomjan üldöztetve.
Szerencsére a politikus uraknak ezt most nem kell átélnie és a klímás irodából meghozhatják a döntéseiket embercsoportok felett.
Pedig a menekülő emberek nem tehetnek arról, hogy menekülniük kell és azok sem, akiknek a nyakukon rekedhetnek most azok, akiket mi nem engedünk be az országba.

Szégyellje minden politikus magát, legyen az magyar, vagy EU-s. Ezt a problémát nem lehet kerítések építésével megoldani. Ezt csak az adott országokban, ahonnan menekülnek, lehet orvosolni és megoldani, valamint át kellene gondolni, hogy milyen keretek mellett lehetne beilleszteni a menekülteket az európai körforgásba.magyar-hentesek-ausztriaban

Hungarian-refugees-cross-the-Austrian-border-November-1956 Magyar menekültek az osztrák határon

Magyar menekültek pl. hentesboltban dolgozhattak Ausztriában.

Ma is menekülnek a magyarok hazánkból. Csak ennek közvetett oka a politika.
Csak érdekességként megemlítjük, hogy 2014-ben Magyarországon 5132 új lakásra és családi házra adtak ki építési engedélyt.
Ez a szám 2001-2006 között minden évben meghaladta a 20 ezres számot, sőt 2003-ban még a 27 ezret is.
Akkor azok a házak gond nélkül felépültek, mert volt szakember a munkák elvégzésére.
Ma egyötöde ház és lakás épült, mint a 2000-es években, de ezekhez már nincs megfelelő mennyiségű szakember.
Ennek az oka az, hogy a jó szakmunkások elhagyták az országot a nyugati irányba! Tehát a mai napig is menekülnek a magyarok a hazájukból.
Ez csak egyetlen egy példa volt, de felsorolhatnánk az orvosokat, a mérnököket, az informatikusokat, vagy bármilyen szakmát. Szinte mindenhol a jó szakemberekből hiány van.
Azért van hiány, mert elmenekültek a magyarok, igaz nem annyira látványosan. A magyarokat örömmel befogadták külföldön élni és dolgozni, a kormányaink pedig felelőtlenül elhajtotta hazánkból őket az alacsony bérekkel, magas adókkal, a kilátástalansággal. Tehát az 56-os kivándorlás a magyarok részéről nem csökkent, sőt inkább növekedett. Igaz csak indirekt köze van a politikai helyzetnek ma ez elvándorlásnak, de éppen elég ahhoz, hogy a családokat szétszakítsa, bizonytalanságot szüljön.

És akkor maradjunk 1956-nál és a disszidálásnál.
Akkor mi magyarok olyan embereket hagytunk elmenni, mint Puskás Ferenc, Faludy György, Oláh György kémikus, Szipál Márton fotós, Andy Vajna operatőr, Kristóf Ágota írónő, Ferrari Violetta színésznő.

Hozzászólások

Fenntartható megoldások

Fenntartható családi házak tervezése, gyártása és felépítése

Teljes folyamat egy kézben – természetes alapanyagokkal és energiatakarékos megoldásokkal.

Kender Fa Szalma Vályog Mész

A tervezéstől a megvalósításig végigkísérjük az építkezést – valódi, működő megoldásokkal.

Részletek és lehetőségek
Kész típustervek

Ha konkrét elképzelést keresel:

Életmentő beszélgetés

Életmentő beszélgetés

Egy rendőr lélekjelenlétének és kommunikációs készségeinek köszönhetően sikerült megmenteni egy 19 éves férfi életét Hőgyészen.

Fokozott ellenőrzést rendelt el Budapest rendőrfőkapitánya a hétvégére

Fokozott ellenőrzést rendelt el Budapest rendőrfőkapitánya a hétvégére

Budapest rendőrfőkapitánya fokozott ellenőrzést rendelt el a főváros teljes területére a hétvégére - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság kedden a police.hu oldalon.

Emberi testrészeket gyűjtött egy beteghordozó, a bíróság elrendelte bűnügyi felügyeletét

Emberi testrészeket gyűjtött egy beteghordozó, a bíróság elrendelte bűnügyi felügyeletét

Emberi test tiltott felhasználásával gyanúsít a rendőrség egy 30 éves budapesti férfit, egy beteghordozót, akitől koponyákat, csontokat, valamint preparált emberi arcbőrt is lefoglaltak a nyomozók.

Késelés miatt őrizetben

Késelés miatt őrizetben

Egy zagyvarékasi nő súlyos sérüléseket okozott egy helyi férfinak.

Őrizetben a józsefvárosi emberölés gyanúsítottja

Őrizetben a józsefvárosi emberölés gyanúsítottja

A fővárosi nyomozók kihallgatták az idős nő 16 éves dédunokáját.

Hőségben egy percre se!

Hőségben egy percre se!

Ne hagyjon gyermeket vagy állatot zárt autóban, mert a gondatlanságnak visszafordíthatatlan következményei lehetnek!

Kelenföld fókuszban

Kelenföld fókuszban

A rendőrség továbbra is megemelt létszámmal biztosítja a közterület rendjét.

A közelgő vakáció margójára

A közelgő vakáció margójára

A nyári szünidő a felszabadultság időszaka – de sajnos nemcsak kalandot, hanem veszélyeket is rejthet a gyermekekre nézve, ezért kérjük, fogadják meg a rendőrség tanácsait!

Egyetlen elírt szám

Egyetlen elírt szám

Az edelényi rendőrök egy jogtalanul felvett csomag miatt nyomoznak.

Bűnügyi felügyeletben egy bátaszéki fiatal

Bűnügyi felügyeletben egy bátaszéki fiatal

Legutóbb egy mozgásában korlátozott, idős asszonytól lopta el a táskáját a 16 éves fiú.

http://ujhazak.com