A világon elsőként: NAPELEM ADÓ!!! A napot is megadóztatják!

Tegnap már megírtuk, hogy a Fidesz olyan bátor tettre szánta el magát, hogy a napot is megadóztatja. Persze nem közvetlenül, hanem közvetetten. Tehát a napelemeket sújtja egy olyan adóval, amivel a legkörnyezetkárosítóbb termékeket szándékozott büntetni. Mára kicsit sötétebb lett a helyzet, mert a KP.HU szakértője elmondta számunkra, hogy az adón kívül még egy ablakon kidobott költséggel is büntetik azokat, akik napelemet szeretnének a családi házukra feltenni és zöld energiát termelni.

napelem-adóA világon a legtöbb országban adókedvezményekkel és pénzbeli támogatással segítik a lakosságot, hogy a családi- vagy társasház építések alkalmával alkalmazzanak minél nagyobb számban megújuló energiát hasznosító berendezéseket, például napelemet.

MAGYARORSZÁGON ELŐSZÖR: A NAPELEMEK UTÁN ADÓT KELL FIZETNI!!!
Fenntartható megoldások

Fenntartható családi házak tervezése, gyártása és felépítése

Teljes folyamat egy kézben – természetes alapanyagokkal és energiatakarékos megoldásokkal.

Kender Fa Szalma Vályog Mész

A tervezéstől a megvalósításig végigkísérjük az építkezést – valódi, működő megoldásokkal.

Részletek és lehetőségek
Kész típustervek

Ha konkrét elképzelést keresel:

Tehát a legzöldebb technológiára ZÖLD ADÓT vetnek ki!!!


Ausztriában a lakosság ma 25x annyi áramot termel, mint a magyar lakosság a családi ház tetején elhelyezett napelemek segítségével.

Ez egy normális gondolkodású állami vezetést arra kellene ösztökélni, hogy támogatással segítse a lakosságot abban, hogy minél több zöld energiát használjanak. Erre egyébként a kormány kötelezettséget is vállalt, csak nem lépett a tettek mezejére.

Az internetadó az egész világon kiverte a biztosítékot, nem lesz ez másként a zöld adóval, azaz a napelem adóval kapcsolatban sem.

Olyan adót vetett ki a kormány a napelemekre, melyet a környezetet károsító termékekre talált ki.
Az új adó és egy kötelező új technikai elem beépítése akár 30-40%-kal is megemeli a napelemes beruházások költségét 2015. január 1-től.

Magyarországon 2015. január 1-től kezdve minden napelem után 114 Ft/kg környezetvédelmi termékdíjat kell fizetni, ami azt jelenti, hogy egy-egy napelem tábla 2-3000 forint összeggel is emelkedhet és egy házra ebből akár több tucatot is fel kell szerelni.

napelemes ház A kép forrása: kp.hu

Pártunk és kormányunk a III. kategóriába, a “Jelentős szennyezést okozó termék- és anyagáramok” kategóriába sorolta a napelemeket, ezzel szemben például az akkumulátorok csak a II. kategóriába kerültek, ami a “Szennyező termék és anyagáramok” kategória és így ott csak 57 Ft/kg a termékdíj.

Egy napelem minimum 35 éven keresztül kiszolgálja az épületet elektromos energiával és 40-50 év után kell azokat megsemmisíteni. A napelemek, a magyar kormány által rettegett alapanyagból készülnek, amit szilíciumnak hívnak.

A kormánynak, a döntéshozóknak kimásoltunk két sort a Wikipédiából, hogy mi is az a veszélyes szilícium:
A szilícium egy kémiai elem. A rendszáma 14, vegyjele Si, nyelvújításkori neve kovany. A szilícium szürke színű, fémesen csillogó, nagyon kemény anyag. 1823-ban fedezte fel Jöns Jakob Berzelius. A periódusos rendszer 4. főcsoportjában található és a félfémek közé tartozik. A szilícium, az oxigén után a földkéreg második leggyakoribb eleme.

A napelemek kerete pedig alumíniumból van, melyet 100%-ban újra lehet hasznosítani.

De tovább mennénk a témában, mert fontos megjegyezni, hogy a napelemek működésük során a földünkön a CO2 kibocsájtást csökkentik!!!

Tehát a világ minden országában a NAPELEMEK KÖRNYEZETBARÁT TECHNOLÓGIÁK, kivéve hazánkban.

A CIKK TOVÁBB FOLYTATÓDIK. KATTINTSON ›››››››

atomeromu-vs-napelemek

Hozzászólások

Fenntartható megoldások

Fenntartható családi házak tervezése, gyártása és felépítése

Teljes folyamat egy kézben – természetes alapanyagokkal és energiatakarékos megoldásokkal.

Kender Fa Szalma Vályog Mész

A tervezéstől a megvalósításig végigkísérjük az építkezést – valódi, működő megoldásokkal.

Részletek és lehetőségek
Kész típustervek

Ha konkrét elképzelést keresel:

Budapesten mosták a nemzetközi maffia pénzét – elfogták őket

Budapesten mosták a nemzetközi maffia pénzét – elfogták őket

A KR NNI nyomozói öt nőt és öt férfit gyanúsítanak, 18 helyszínen kutattak, több mint 540 millió forint vagyont elvontak.

A parkolók réme végül hibázott

A parkolók réme végül hibázott

A győri rendőrök elfogtak egy 59 éves helyi férfit, aki hónapokon keresztül autókat tört fel a város különböző pontjain.

A halálból rántották vissza

A halálból rántották vissza

Testkamerás videón, ahogy a rendőrök az utolsó utáni pillanatban kapják el a Petőfi hídról leugró fiatalembert.

Bilincsben a bűnözői csoport tagjai

Bilincsben a bűnözői csoport tagjai

Ceglédi betörőbandát lepleztek le a Pest megyei rendőrök.

Még Dubajban sem lehet elbújni a rendőrök elől

Még Dubajban sem lehet elbújni a rendőrök elől

Az Egyesült Arab Emírségekben fogtak el egy körözött férfit a Pest vármegyei rendőrök a NEBEK, a KR NNI és a helyi hatóságok együttműködésével.

Fesztiválszezon - vásároljunk biztonságosan jegyet!

Fesztiválszezon - vásároljunk biztonságosan jegyet!

Kezdődik a fesztiválszezon, indulnak a nyári koncertek, ami a jegyekkel, belépőkkel való visszaélések, csalások számának megszaporodását is eredményezheti.

Több körözött embert is elfogtak a Kelenföldi pályaudvarnál zajló közbiztonsági akcióban

Több körözött embert is elfogtak a Kelenföldi pályaudvarnál zajló közbiztonsági akcióban

Több mint 700 igazoltatást hajtott végre és 29 embert fogott el, illetve állított elő a rendőrség a Kelenföldi pályaudvar könyékén május 28-tól zajló közbiztonsági akcióban - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) Kommunikációs Szolgálata.

Ellopta a büfé napernyőjét

Ellopta a büfé napernyőjét

Rövid időn belül elfogták a balatonalmádi rendőrök az 52 éves férfi.

24 órán belül rendőrkézen a kifosztó

24 órán belül rendőrkézen a kifosztó

A kalocsai rendőrök egy napon belül azonosították és elfogták azt a fiatalt, aki elvette egy mozgásában korlátozott idős férfi pénzét.

Példás összefogás Liánáért

Példás összefogás Liánáért

Osztrák és magyar rendőrök fogtak össze egy jó célért a pünkösdi hétvégén.

http://ujhazak.com