Gyermeke alultápláltsága miatt emeltek vádat egy nő ellen Somogyban

Gyermeke nem megfelelő táplálása miatt vádat emelt az ügyészség egy nő ellen - tájékoztatta a Somogy Vármegyei Főügyészség kedden az MTI-t.Azt írták: az anya az első gyermekét 17 évesen szülte, a sértett két évvel később, 2022 májusában, egy újabb kapcsolatból, koraszülöttként jött világra. A rendezetlen családi hátterű nő eleinte megfogadta a szakemberek tanácsait második gyermeke táplálásakor, így a csecsemő súlya gyarapodott, azonban a vérszegénységére felírt gyógyszereit már kihagyásokkal adagolta, és 2023 januárjától a gyermek etetése sem volt kielégítő - tették hozzá.

Kitértek rá, a vádlott huzamosabb időn keresztül nem működött együtt a védőnővel és a gyermekjóléti szolgálattal, a védelembe vétel során előfordult, hogy azon indokkal nem vitte kivizsgálásra a gyermeket, mert lázas beteg, valójában rokonlátogatás miatt utaztak el.

Mivel a csecsemőjét nem az életkorának megfelelő és nem elegendő mennyiségű ételekkel táplálta, az elégtelen étkeztetés miatt az egyéves gyermek alultáplált volt, evési zavar alakult ki nála, ami miatt hónapokig kellett kórházban kezelni - jegyezték meg.

Az ügyészség álláspontja szerint az anya a táplálás elhanyagolásával gondozási kötelezettségét súlyosan megszegte, ezzel a gyermek testi fejlődését veszélyeztette, mert "a teljes egészében kiszolgáltatott csecsemő kiegyensúlyozott testi fejlődésének egyik legalapvetőbb feltétele a megfelelő etetés".

A vádhatóság a nővel szemben kiskorú veszélyeztetésének bűntette miatt felfüggesztett börtönbüntetés kiszabására tett indítványt a bíróságnak.

(Forrás: MTI)

Hozzászólások

Fenntartható megoldások

Fenntartható családi házak tervezése, gyártása és felépítése

Teljes folyamat egy kézben – természetes alapanyagokkal és energiatakarékos megoldásokkal.

Kender Fa Szalma Vályog Mész

A tervezéstől a megvalósításig végigkísérjük az építkezést – valódi, működő megoldásokkal.

Részletek és lehetőségek
Kész típustervek

Ha konkrét elképzelést keresel:

Budapesten mosták a nemzetközi maffia pénzét – elfogták őket

Budapesten mosták a nemzetközi maffia pénzét – elfogták őket

A KR NNI nyomozói öt nőt és öt férfit gyanúsítanak, 18 helyszínen kutattak, több mint 540 millió forint vagyont elvontak.

A parkolók réme végül hibázott

A parkolók réme végül hibázott

A győri rendőrök elfogtak egy 59 éves helyi férfit, aki hónapokon keresztül autókat tört fel a város különböző pontjain.

A halálból rántották vissza

A halálból rántották vissza

Testkamerás videón, ahogy a rendőrök az utolsó utáni pillanatban kapják el a Petőfi hídról leugró fiatalembert.

Bilincsben a bűnözői csoport tagjai

Bilincsben a bűnözői csoport tagjai

Ceglédi betörőbandát lepleztek le a Pest megyei rendőrök.

Még Dubajban sem lehet elbújni a rendőrök elől

Még Dubajban sem lehet elbújni a rendőrök elől

Az Egyesült Arab Emírségekben fogtak el egy körözött férfit a Pest vármegyei rendőrök a NEBEK, a KR NNI és a helyi hatóságok együttműködésével.

Fesztiválszezon - vásároljunk biztonságosan jegyet!

Fesztiválszezon - vásároljunk biztonságosan jegyet!

Kezdődik a fesztiválszezon, indulnak a nyári koncertek, ami a jegyekkel, belépőkkel való visszaélések, csalások számának megszaporodását is eredményezheti.

Több körözött embert is elfogtak a Kelenföldi pályaudvarnál zajló közbiztonsági akcióban

Több körözött embert is elfogtak a Kelenföldi pályaudvarnál zajló közbiztonsági akcióban

Több mint 700 igazoltatást hajtott végre és 29 embert fogott el, illetve állított elő a rendőrség a Kelenföldi pályaudvar könyékén május 28-tól zajló közbiztonsági akcióban - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) Kommunikációs Szolgálata.

Ellopta a büfé napernyőjét

Ellopta a büfé napernyőjét

Rövid időn belül elfogták a balatonalmádi rendőrök az 52 éves férfi.

24 órán belül rendőrkézen a kifosztó

24 órán belül rendőrkézen a kifosztó

A kalocsai rendőrök egy napon belül azonosították és elfogták azt a fiatalt, aki elvette egy mozgásában korlátozott idős férfi pénzét.

Példás összefogás Liánáért

Példás összefogás Liánáért

Osztrák és magyar rendőrök fogtak össze egy jó célért a pünkösdi hétvégén.

http://ujhazak.com