Krónika 2. rész
A visegrádi együttműködés visszaépítéséről beszélt a Tisza frakcióvezetője a miniszterelnök napirend előtti felszólalására válaszolva kedden az Országgyűlésben, majd szó volt a korrupció visszaszorításáról, valamint a keresztények védelméről is.
Tisza: itt az alkalom a szövetségek visszaépítésének
A Mi Hazánk szónokának válaszolva Bujdosó Andrea (Tisza) azt kérte a képviselőtől, hogy ne tegyen összehasonlításokat, mert ő Nicolae Ceausescu román diktátor rendszerében nőtt fel és ott volt Temesváron a forradalomban, kiállt a tankok és a katonák elé, hogy legyőzze a rendszert.
A visegrádi együttműködésről szólva azt mondta, hisz az együttműködésben, a magyarok egymással való együttműködésében, a határon túli magyarokkal és az európai együttműködésben is hisz. Nagyon jól indult ez az együttműködés, Magyarország akkoriban csak Csehországot nem előzte meg gazdaságilag, ez azonban teljesen megfordult, ezért pedig a Fidesz-KDNP a felelős - tette hozzá.
Bujdosó Andrea a visegrádi együttműködés gyengüléséért, Európa bizalmának elvesztéséért is az előző kormánypártokat tette felelőssé. Most itt az alkalom, hogy visszaépítsék ezeket a szövetségeket - mondta, közölve azt is, hogy a visegrádi országok közösen sokkal többet adhatnak Európának.
Miniszterelnök: az előző kormány feláldozta, a Tisza-kormány újjáépíti az ezeréves lengyel-magyar barátságot
Magyar Péter miniszterelnök viszonválaszában örömét fejezte ki, hogy Bujdosó Andrea rámutatott a szabadság és az elnyomás közti különbségre.
Közölte: sem a krakkói érseknél, sem a lengyel elnöknél, sem a lengyel miniszterelnöknél nem beszélt senkivel "liberálglobalizmusról", majd az ellenzéki politikusokhoz fordulva azt mondta, érdemes lenne ellátogatniuk Lengyelországba, hogy lássák, hova jutottak el. Európa szíve manapság Közép-Európában dobog, gazdasági, társadalmi, és biztonsági értelemben is, és építeni kell a közép-európai kapcsolatokra - emelte ki Magyar Péter.
Megjegyezte azt is, hogy az ellenzéki sorokból nem szóltak arról, hogy a volt lengyel igazságügyi minisztert, akit több tucat ügyben vádolnak, miért nem hagyták, hogy saját hazájában, egy európai uniós tagállamban az igazságszolgáltatás elé állítsák. sőt arról sem beszéltek, hogy a bújtatása hány millió forint közpénzbe került. Az előző kormány feláldozta "Vlagyimir Putyin és lengyel politikusbűnözők oltárán az ezeréves lengyel-magyar barátságot", mi pedig újraépítjük - zárta szavait Magyar Péter.
Mi Hazánk: diktatúrát építenek a korrupcióra hivatkozva
Toroczkai László (Mi Hazánk) napirend előtti felszólalásában kiemelte: sokan örömmel fogadták, amikor a Tiszában arról beszéltek, hogy felszámolják a korrupciót. Azonban úgy tűnik, a magyar történelem egyik legsötétebb diktatúráját akarják kiépíteni a korrupcióra hivatkozva – jelentette ki. Azt mondta: a Tisza példátlan módon eltávolítja az államfőt és a saját emberét fogja a helyére ültetni. Meglátása szerint a bankárokat és az oligarchákat támogatják, továbbá kifogásolta azt is, hogy milyen pozíciókat töltöttek be korábban Kármán András és Kapitány István miniszterek.
Magyar Péter úgy válaszolt, "összenőtt, ami összetartozik", a Mi Hazánk politikusának kérnie kellene a felvételét a Fideszbe, mert csak gyűlöletkeltésre, félelemkeltésre képes. Azt is mondta, Toroczkai László irigy, mert ő – ellentétben Kármán Andrással és Kapitány Istvánnal – soha életében nem dolgozott valódi munkahelyen, ezért gyalázza őket. Kármán András és Kapitány István sok millió forint adót fizetett be, nem keltettek gyűlöletet a honfitársaik ellen és nem voltak gyávák végighallgatni a sükösdi gyerekeket az Országházban.
KDNP: a kormány felelőssége megvédeni a keresztényeket
Latorcai Csaba (KDNP) arról beszélt, hogy a kereszténység a világon leginkább üldözött vallás, és a keresztényüldözés Európában is jelen van, amikor keresztényeket nevetségessé tesznek vagy elhallgattatnak. Mivel most a Tisza van kormányon, az ő felelőssége, hogyan alakul a keresztényellenes magatartás Magyarországon – közölte. Úgy vélte, nem segítik a keresztények védelmét az elmúlt időben tett kormányzati megnyilatkozások az egyházi iskolákról. Azt is felvetette, hogy vallásellenes provokáció lehet a Pride felvonuláson.
Magyar Péter azt mondta: nem telik el nap, hogy az ellenzék ne beszélne a Pride-ról, de ő nem tudja, mi fog ott történni, mert ő akkor kormányülésen lesz. Ugyanakkor azt ajánlotta a képviselőnek, menjen ki, nézze meg a Pride-ot. Kiemelte: az ellenzék megint úgy akar megvédeni embereket, hogy nem kérték meg őket erre. Ez a kormány leül az oktatási intézmények vezetőivel és van oktatási minisztere – mutatott rá. Kitért rá: rengeteg adófizetői pénz van Tusványosban, a szervezők mégis gyávák meghívni rá a miniszterelnököt, miközben Orbán Viktor volt kormányfő ott lesz.
(Forrás: MTI)
Hozzászólások