Új fordulat Erőss Zsolt halálának az ügyében.

Több verziót hallottunk a napokban arról, hogy mi is okozhatta a kiváló magyar hegymászónk Erőss Zsolt életének végét.


Kollár Lajos azt nyilatkozta korábban, hogy  fél liter vízen múlhatott az élete Erőss Zsoltnak, hiszen nem vitt magával a súly miatt elég vizet.
A kimerült Erőss a rádión többször mondta Kollár Lajosnak, hogy nem lát. Ezt a dehidratáció és a rendkívüli hideg okozhatta, ilyenkor ugyanis lefagy az ember szaruhártyája. Kollár szerint Kiss Péter visszafordult, hogy segítsen társának, de kicsúszhatott és lezuhant. Erőss Zsolt egyedül maradt és valahol végelgyengülésében lekuporodhatott.

Most készítettünk egy riporot B. Adriennel, aki egészen más történetet mesélt el a hir.ma újságírójának.

"B. Adrienne, aki Erőssék megmentésében itthonról fáradozott, felvette a kapcsolatot a nepáli speciális mentőhelikopteres csapattal és elintézte, hogy elindulnak Erőss Zsolt megmentésére.
Azonnal lett volna segítség, de Kollárék nem mozdultak semmit az ügyben, sőt kikapcsolta a telefonját." Részletes cikk itt olvasható...

 

Erőss Zsolt

Kollár LajosKollár Lajos volt az Erőss Zsolt expedíciójának a vezetője.
Fenntartható megoldások

Fenntartható családi házak tervezése, gyártása és felépítése

Teljes folyamat egy kézben – természetes alapanyagokkal és energiatakarékos megoldásokkal.

Kender Fa Szalma Vályog Mész

A tervezéstől a megvalósításig végigkísérjük az építkezést – valódi, működő megoldásokkal.

Részletek és lehetőségek
Kész típustervek

Ha konkrét elképzelést keresel:

Kollár rádión tartotta a kapcsolatot a Himaláján a két magyar hegymászóval és Ő beszélt velük utoljára is.


A két hegymászónk oxigénpalack és segítő serpák nélkül másznak, mert "a hegyet tiszteletben kell tartani" mondták korábban.

Kollár Lajos elmondta korábban a médiáknak, hogy a két magyar mászó nagyon jó állapotban, megfelelően akklimatizálódva indult el a csúcs felé, de -32 fok rengeteg erőt elvesz az ember szervezetéből.

A korábbi nyilatkozatokból az derült ki, hogy este 8 óra magasságában Kollár és Erős még beszéltek. Ekkor Erőss azt mondta a rádión: "Lalikám, annyira legyengültem, hogy nem tudok tovább menni".
Erőss itt már olyan állapotban volt, hogy ha egyet mozdult, annyira fölment a pulzusa, hogy azt hitte, menten vége van. Kollár és Erőss ekkor hosszan beszélgettek. Kollár ekkor azt mondta, "Zsolt, tudod, hogy ez mit jelent". Erőssnek itt még tiszta volt a tudata, és ő is fel tudta mérni, hogy éjszaka, amikor -30 fok lesz a hegyen, nem maradhat ott. Amikor 20 perc múlva beszéltek, Erőss azt mondta a rádión, hogy látja 100-150 méterrel lejjebb Kisst és a többi mászó lámpáját, de hiába jelez nekik, nem veszik észre.

Kollár már a korábbi interjúkban azt mondta, hogy arra gondolt, hogy "sajnos Zsoltnak itt vége". "Ha ő ilyen állapotba kerül ilyen magasságban, ezzel lehet még ideig óráig cicázni, csúszkálni a veszélyes helyen. Ebben a magasságban egy koordinálatlan mozgású, legyengült mászónak a percei meg vannak számlálva. Kicsúszik, vagy ha nem mozdul, ott fagy meg".

Később váratlan fordulatként Erőss rádióján Kiss Péter jelentkezett be. Akkor derült ki, hogy Kiss visszafordult Erőss Zsolt barátjáért.

Kollárnak akkor azt nyiltakozta, hogy Erőss kicsit rossz állapotban van, de ő megmasszírozza, lassan felkel a nap, melegebb lesz és jönnek majd lefele.

Kollár szerint éjszaka vagy hajnalban egyszerűen lehetetlennek tűnt, hogy bárkit riadóztassanak a bajba jutott magyarok megmentésére, mert "nincs serpa, aki egy mozdulatot is tenne éjszaka a hegyen".


 Másnap mondta Kollár szerint neki valaki, hogy "ha nem kellett serpa, akkor gyertek le egyedül".

Kollár anno azt nyilatkozta, hogy annyit próbált megszervezni, hogy ha a magyarok leérnek a táborba, az olaszok vagy a spanyolok orvosa segítsen Erőssön. Ezután annyit lehetett tudni, hogy kb. 8100 méterig lejutottak, de hajnal fél 6-kor a 2-es tábort egy lavina elsodorta.

Később Kollár a lenti táborból a távcsövén már csak Erősst és Kisst látta lefelé jönni, de egy ködfolt hamarosan eltakarta őket és elvesztek a szeme elől. Később a távcsövön már csak Erőss Zsoltot látta Kollár. Erőss Zsolt ekkor a kimerültségtől már összefüggéstelenül beszélt a rádión, Kollár tudta, hogy nagy bajban van.

Kollár nyilatkozata itt az volt, hogy azt mondta Zsoltnak, hogy nyugodtan aludjon, hiszen már jó idő van. Közben Kollár az elmondása szerint igyekezett minden szálat megmozgatni, hogy valamilyen segítséget szerezzen.
Délután fél kettőkor Erőss bejelentkezett a rádión. Abban állapodtak meg, hogy nyugodtan pihenjen még, hiszen az út lefele körülbelül 2 óra lehet.

Ezután már többet nem hallotta Erőss Zsoltot a rádión Kollár.

A hegyre ezután leszállt a köd, majd be is sötétedett. Kollár korábban azt nyiltakozta, hogy ekkor már tudta, hogy Erőss Zsoltot is elveszítették.

Kollár szerint az lett a Zsolt halálának az oka, hogy nem volt nála elég víz, mert napközben is többször mondta neki, hogy nem lát jól.  A dehidratáció és a rendkívüli hideg okozhat ilyen tüneteket.

 

Hozzászólások

Fenntartható megoldások

Fenntartható családi házak tervezése, gyártása és felépítése

Teljes folyamat egy kézben – természetes alapanyagokkal és energiatakarékos megoldásokkal.

Kender Fa Szalma Vályog Mész

A tervezéstől a megvalósításig végigkísérjük az építkezést – valódi, működő megoldásokkal.

Részletek és lehetőségek
Kész típustervek

Ha konkrét elképzelést keresel:

Kriminális helynevek

Kriminális helynevek

A magyarlakta vidékeket járva számos olyan város, falu, természeti képződmény nevével találkozhatunk, melyek a fülnek ismerősen hangzanak, de nem mindig kellemes a jelentéstartalmuk.

Norvégiában fogtak el egy top 50-es körözöttet

Norvégiában fogtak el egy top 50-es körözöttet

Nem menekülhetett el az igazságszolgáltatás elől az a 43 éves nő, aki 2022-ben késsel támadt kolléganőjére, majd a Székesfehérvári Törvényszék 4 év letöltendő börtönbüntetésre ítélte.

Mindenki szeme láttára

Mindenki szeme láttára

A nagykátai rendőrök gyanúsítottként hallgatták ki a szeméremsértőket.

Életmentő beszélgetés

Életmentő beszélgetés

Egy rendőr lélekjelenlétének és kommunikációs készségeinek köszönhetően sikerült megmenteni egy 19 éves férfi életét Hőgyészen.

Fokozott ellenőrzést rendelt el Budapest rendőrfőkapitánya a hétvégére

Fokozott ellenőrzést rendelt el Budapest rendőrfőkapitánya a hétvégére

Budapest rendőrfőkapitánya fokozott ellenőrzést rendelt el a főváros teljes területére a hétvégére - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság kedden a police.hu oldalon.

Emberi testrészeket gyűjtött egy beteghordozó, a bíróság elrendelte bűnügyi felügyeletét

Emberi testrészeket gyűjtött egy beteghordozó, a bíróság elrendelte bűnügyi felügyeletét

Emberi test tiltott felhasználásával gyanúsít a rendőrség egy 30 éves budapesti férfit, egy beteghordozót, akitől koponyákat, csontokat, valamint preparált emberi arcbőrt is lefoglaltak a nyomozók.

Késelés miatt őrizetben

Késelés miatt őrizetben

Egy zagyvarékasi nő súlyos sérüléseket okozott egy helyi férfinak.

Őrizetben a józsefvárosi emberölés gyanúsítottja

Őrizetben a józsefvárosi emberölés gyanúsítottja

A fővárosi nyomozók kihallgatták az idős nő 16 éves dédunokáját.

Hőségben egy percre se!

Hőségben egy percre se!

Ne hagyjon gyermeket vagy állatot zárt autóban, mert a gondatlanságnak visszafordíthatatlan következményei lehetnek!

Kelenföld fókuszban

Kelenföld fókuszban

A rendőrség továbbra is megemelt létszámmal biztosítja a közterület rendjét.

http://ujhazak.com