A reklámokra és a fogyasztói tájékoztatásokra vonatkozó szabályok betartását ellenőrzi a hatóság
A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) a kormányhivatalokkal együttműködve az idén is ellenőrzi, hogy a vállalkozások betartják-e a reklámokra és a fogyasztói tájékoztatásokra vonatkozó szabályokat. Az ellenőrzések célja a tisztességes piaci tájékoztatás és a tudatos fogyasztói döntések erősítése - közölte a hatóság az MTI-vel hétfőn.
A fogyasztóvédelmi hatóság tavaly összesen 240 reklámot ellenőrzött, amelyek mindössze 2 százalékában állapított meg jogsértést. Ez az előző évek adataihoz képest 6 százalékos javulást jelent- idézték fel.
Az idei ellenőrzések során kiemelt fókuszt kap az alkoholtartalmú italok reklámozására vonatkozó szabályok vizsgálata. Emellett a hatóság ellenőrzi az erőszakos, illetve a közbiztonságot veszélyeztető magatartásra ösztönző reklámokat, a természetkárosító magatartást népszerűsítő hirdetéseket, a temetkezési szolgáltatások reklámozására vonatkozó előírások betartását is - ismertették.
Az ellenőrzések többféle reklámhordozóra terjednek ki, mint az üzletek kirakatai, a magazinok, reklámújságok, szórólapok, valamint a rádióban, televízióban és az interneten megjelenő reklámok. A vizsgálatok a közösségi médiafelületeket is érintik: amennyiben a hatóság influenszerek által közzétett, jogszabályba ütköző reklámokat észlel, azokat szintén hatósági ellenőrzés alá vonja - emelték ki. Hozzátették, hogy bár az elmúlt időszak tapasztalatai alapján a vállalkozások többsége tisztában van az általános reklámszabályokkal, ugyanakkor továbbra is indokolt a rendszeres ellenőrzések fenntartása.
(Forrás: MTI)
Hozzászólások