Közös nyilatkozatot adtak ki a V4 miniszterelnökei
A visegrádi együttműködés (V4) országai visszatértek a gyökerekhez és megegyeztek abban, hogy a történelmi jelentőségű csoport keretében minden eddiginél szorosabban dolgoznak együtt - olvasható az országcsoport gödöllői csúcstalálkozóját követően szerdán hajnalban kiadott közös nyilatkozatban.
Az MTI-hez eljuttatott dokumentum szerint a részt vevő felek - Magyar Péter miniszterelnök, Donald Tusk lengyel elnök, és Andrej Babis cseh, illetve Robert Fico szlovák miniszterelnök - megállapodtak abban, hogy megerősítik az országaik közötti együttműködést, alapul véve a közös érdekeket és a már korábban együtt elért eredményeket, amelyek megmutatkoztak például az európai uniós politikával kapcsolatban, egyebek között a magas energiaárak elleni küzdelem, illetve a bevándorlás kezelése terén.
(Forrás: MTI)
Hozzászólások