Pedro Sánchez: ebben az országban nem maradhatnak büntetlenek a korrupt személyek
Ebben az országban nem maradhatnak büntetlenek a korrupt személyek, "bárkik is legyenek" - jelentette ki Pedro Sánchez spanyol miniszterelnök szerdán a parlament alsóházában, ahol saját kérésére jelent meg, hogy tájékoztatást adjon a pártját és személyes környezetét érintő korrupciós botrányokról.
"Ezek a történetek, amelyek elárasztják a képernyőinket, pletykákkal, féligazságokkal és nyílt hazugságokkal keverednek, jogos aggodalmat és indokolt zavart keltve a nyilvánosság körében. Szeretném, ha tudnák, hogy semmiképpen sem kisebbítem ezen események vagy a vizsgált ügyek fontosságát" - fogalmazott. Pedro Sánchez két nappal azután állt nyilvánosság elé, hogy José Luis Ábalost - aki 2018 és 2021 volt kormányának közlekedési minisztere - 24 éves szabadságvesztésre ítélte a bíróság korrupció miatt.
"Sosem tudtam erről, és nem is toleráltam volna egyet sem ezek közül a gyakorlatok közül" - jelentette ki a miniszterelnök.
(Forrás: MTI)
Hozzászólások