Csoportelsőként negyeddöntős a magyar válogatott
A magyar férfi strandkézilabda-válogatott 2-0-ra legyőzte Spanyolországot pénteken, a zágrábi világbajnokság középdöntőjének utolsó fordulójában, ezzel megnyerte csoportját.
Hajdu Tamás szövetségi edző csapata a maximális négy ponttal jutott tovább a csoportkörből, a középdöntőben pedig csütörtökön előbb 2-1-re kikapott Portugáliától, majd 2-0-ra legyőzte Iránt. A magyarok negyeddöntőbeli ellenfele csak később válik ismertté.
Eredmény, középdöntő, I. csoport, 3. (utolsó) forduló:
Magyarország-Spanyolország 2-0 (25-20, 22-20)
a magyar pontszerzők: Kun 13, Gyene 12, Hajdu 10, Vizes 6, John 4, Csákay 2
A két csapat a tavalyi Európa-bajnokságon kétszer is találkozott egymással: a középdöntőben 2-0-s magyar, az elődöntőben 2-1-es spanyol siker született. A legutóbbi világbajnokság középdöntőjében 2-0-ra a spanyol együttes nyert. Péntek délelőtti mérkőzésük - amelyre a spanyol együttes százszázalékos mérleggel érkezett - tétje a csoportelsőség volt.
Az első játszmában a gyors támadásokat erőltető spanyolok négy ponttal elléptek, de Balogh Ádám védéseinek köszönhetően a hatodik percben már a magyarok vezettek 12-10-re. Újabb két Balogh-bravúrt követően már 20-14 volt az állás, az utolsó perc is hatpontos különbségnél kezdődött, a szett pedig 25-20-as magyar sikerrel zárult.
A második felvonás ötödik percében ismét négy ponttal vezetett Spanyolország, és ezúttal Nahaj László védései után sikerült fordítania a magyar csapatnak (18-16). Az ellenfél játékosait többször is ápolni kellett a pályán egy-egy kisebb ütközés után, ez nem kedvezett a gyors játékstílusuknak. A hajrában egy kivédekezett spanyol támadás és egy magyar időkérés után újabb gólra már nem is volt szükség a csoportelsőséget jelentő 2-0-s sikerhez.
csütörtökön játszották:
1. forduló:
Portugália-Magyarország 2-1 (25-24, 18-23, 9-4)
2. forduló:
Magyarország-Irán 2-0 (22-20, 23-22)
(Forrás: MTI)
Hozzászólások