Hajdu Balázs: most játszottunk a legjobban
Hajdu Balázs szerint a magyar férfi strandkézilabda-válogatott péntek délelőtt játszott eddig a legjobban a zágrábi világbajnokságon, ennek köszönhetően győzte le 2-0-ra Spanyolországot a középdöntő utolsó fordulójában.
"Úgy gondolom, ezen a meccsen játszottunk eddig a legjobban a tornán. Sok lehetőséget kaptam, ezért köszönettel tartozom a csapattársaimnak és az edzőknek is.
Nagyon éreztem a mai mérkőzést, de mindenkinek jól ment, extra teljesítmény volt" - nyilatkozta az MTI-nek Hajdu, aki tíz ponttal járult hozzá a sikerhez.
A magyarok a maximális négy ponttal jutottak tovább a csoportkörből, a középdöntőben pedig csütörtökön előbb 2-1-re kikaptak Portugáliától, majd 2-0-ra legyőzték Iránt. Hajdu hozzátette: a csütörtök esti videós felkészülés során megbeszélték, hogy agresszívabban kell védekezniük, bátran kell támadniuk, és ez meghozta az eredményét. Az Európa-bajnoki ezüstérmes ellenfél mindkét játszmában ellépett négy ponttal, de a magyarok mindkét esetben szinte azonnal tudtak változtatni és megfordították az állást.
"Nagyon erős akaratunk és hitünk van. Nagyon akartuk, hogy 2-0-ra nyerjünk és csoportelsők legyünk, ezért beleadtunk apait-anyait" - fogalmazott Hajdu. A 2023-ben Eb-győztes magyar válogatott negyeddöntőbeli ellenfele csak később válik ismertté, ezért a játékosok - Hajdu Balázs elmondása szerint - nem is számolgattak a pénteki mérkőzésük előtt, csak a saját meccsükre és a saját játékukra összpontosítottak.
"A legjobb nyolc között mindegyik csapat ugyanolyan erős. Nagyon nehéz mérkőzések várnak ránk a továbbiakban, de holnap is szeretnénk győzni" - fogalmazott. Az I. csoport végeredménye: 1. Magyarország 8 pont, 2. Portugália 8, 3. Spanyolország 8, 4. Dánia 4, 5. Irán 2, 6. Tunézia 0
Pontazonosság esetén az egymás elleni eredmények rangsoroltak. Az első négy helyezett jutott a legjobb nyolc közé. A negyeddöntőket és az elődöntőket szombaton, a helyosztókat vasárnap játsszák.
(Forrás: MTI)
Hozzászólások