Markgráf Ákos Újpestre szerződött
A magyar válogatottban is bemutatkozott Markgráf Ákos a Puskás Akadémiától az Újpest FC labdarúgócsapatához igazolt.
A fővárosi klub honlapján jelentette be a 20 éves hátvéd szerződtetését.
Markgráf, aki a védelem közepén és bal oldalán is bevethető, az előző idényben 32 tétmérkőzésen lépett pályára a felcsútaiknál, ezeken egyszer volt eredményes. Teljesítményével a magyar válogatottba is beverekedte magát: Marco Rossi szövetségi kapitány a Kazahsztán elleni, 3-1-re megnyert felkészülési mérkőzésen a kezdőcsapatba nevezte és végül végigjátszotta a 90 percet.
"Alakul a fiatal, sikerre éhes magyar mag Újpesten. Ha szépen dolgoznak, beleállnak a munkába, akkor ők lehetnek a jövő sikereinek az alapjai. Ehhez azonban még rengeteg feladat vár rájuk, elsőként most az edzőtáborban" - fogalmazott a klubhonlapon Dárdai Pál sportigazgató. Markgráf Szappanos Péter után a második labdarúgó, aki a Puskás Akadémiától a lila-fehérekhez szerződött.
(Forrás: MTI)
Hozzászólások