Nigériai válogatott játékossal erősített a DVTK
Nicole Enabosi személyében olimpiát megjárt nigériai válogatott játékossal erősítette meg keretét a DVTK HUNTHERM női kosárlabdacsapata.
A klubhonlap szerdai beszámolója alapján a magasember a francia élvonal egyik meghatározó erőcsatára volt, az előző idényben a Chartres együttesében meccsenként 15,2 pontot és hét lepattanót átlagolt.
Az Egyesült Államokban született játékos korábban a szlovák MBK Ruzomberok, a német Herner TC, valamint a francia Toulouse légiósa is volt, a nigériai válogatottal pedig részt vett a párizsi olimpián, ahol negyeddöntőig menetelt a csapattal. Tagja volt a 2025-ben Afrika-bajnokságot nyert nemzeti együttesnek, az idei, berlini világbajnokságon pedig a magyar válogatottal azonos csoportban szerepel majd a nigériaiakkal.
(Forrás: MTI)
Hozzászólások