A 2022 első hat hónapjában még több mint 5,7 milliárd köbméteres felhasználással szemben 2024-ben januártól június végéig mindössze 4,37 milliárd köbméter földgáz fogyott Magyarországon.
Őszi búzából és árpából is többet takarítottak be hektáronként Tolna vármegyében, mint tavaly - közölte a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara Tolna Vármegyei Igazgatósága kedden az MTI-vel.
Az Európai Unió Tanácsa féléves magyar elnöksége prioritásai átfogó céljainak meghatározásával komoly elkötelezettséget vállalt az európai versenyképeség javítása mellett - jelentette ki a magyar pénzügyminiszter Brüsszelben kedden.
Felvásárolta az Elektro-Uno Bt. villamossági anyagkereskedelmi üzletágát a Daniella Kft., amely így a korábbi 39 után a jövőben 45 telephelyen végzi tevékenységét országszerte - közölte a villamossági termékek kis- és nagykereskedelmével foglalkozó vállalat az MTI-vel.
A hazai vállalkozásoknál továbbra sincs munkaerőpiaci feszültség, nem terveznek elbocsátásokat, miközben kétszámjegyű bérnövekedés prognosztizálható, emellett a beruházások is visszaállhatnak az egy évvel ezelőtti szintre - közölte a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ).
Kritikus szakaszába ért a globális verseny, és Európa lemarad, ha nem tesz meg mindent a versenyképesség erősítése érdekében - mondta Lantos Csaba energiaügyi miniszter az uniós energiaügyi miniszterek keddi budapesti informális ülése előtt újságíróknak.
Az Európai Unió Tanácsa féléves magyar elnökségének célkitűzése, hogy a foglalkoztatás bővítésével is biztosítsa az európai versenyképesség növelését - jelentette ki kedden a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára Brüsszelben.
Adminisztratív, piaci és termőhelyi ellenőrzéseket is tartottak a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) munkatársai a nyári őstermelői célellenőrzés során. Budapesten és hat vidéki településen 32 őstermelőt ellenőriztek, 10 eljárás indult.
Jóváhagyta a bukaresti versenyhivatal az OTP Románia felvásárlását - írja az economedia.ro az intézmény közleménye alapján.
A befektetési alapokban kezelt vagyon júniusban 2,4 százalékkal, 381 milliárd forinttal növekedett, így a hónap végén a Befektetési Alapkezelők és Vagyonkezelők Magyarországi Szövetségének (Bamosz) tagjai 16 174 milliárd forintot kezeltek befektetési alapokban - közölte a Bamosz hétfőn az MTI-vel.
Az európai közös agrárpolitika (KAP) középpontjába ismét a gazdákat és a gazdák érdekeit kell állítani - jelentette ki a magyar agrárminiszter hétfőn Brüsszelben.
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) pénzügyi fogyasztóvédelmi kommunikációs kampányt indít az őszi iskolakezdés előtti pénzügyi döntések megkönnyítése érdekében - közölte a jegybank hétfőn az MTI-vel.