Energiaügyi Minisztérium: a két évvel korábbinál közel negyedével volt alacsonyabb a gázfogyasztás az első fél évben

A 2022 első hat hónapjában még több mint 5,7 milliárd köbméteres felhasználással szemben 2024-ben januártól június végéig mindössze 4,37 milliárd köbméter földgáz fogyott Magyarországon.

Több búza és árpa termett hektáronként Tolnában

Őszi búzából és árpából is többet takarítottak be hektáronként Tolna vármegyében, mint tavaly - közölte a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara Tolna Vármegyei Igazgatósága kedden az MTI-vel.

Varga Mihály: a magyar EU-elnökség elkötelezett a versenyképeség javítása mellett

Az Európai Unió Tanácsa féléves magyar elnöksége prioritásai átfogó céljainak meghatározásával komoly elkötelezettséget vállalt az európai versenyképeség javítása mellett - jelentette ki a magyar pénzügyminiszter Brüsszelben kedden.

Felvásárolta az Elektro-Uno Bt. villamossági anyagkereskedelmi üzletágát a Daniella Kft.

Felvásárolta az Elektro-Uno Bt. villamossági anyagkereskedelmi üzletágát a Daniella Kft., amely így a korábbi 39 után a jövőben 45 telephelyen végzi tevékenységét országszerte - közölte a villamossági termékek kis- és nagykereskedelmével foglalkozó vállalat az MTI-vel.

VOSZ: bérnövekedés és élénkülő beruházások jellemzik a hazai vállalkozásokat

A hazai vállalkozásoknál továbbra sincs munkaerőpiaci feszültség, nem terveznek elbocsátásokat, miközben kétszámjegyű bérnövekedés prognosztizálható, emellett a beruházások is visszaállhatnak az egy évvel ezelőtti szintre - közölte a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ).

Lantos Csaba: kritikus szakaszába ért a globális verseny

Kritikus szakaszába ért a globális verseny, és Európa lemarad, ha nem tesz meg mindent a versenyképesség erősítése érdekében - mondta Lantos Csaba energiaügyi miniszter az uniós energiaügyi miniszterek keddi budapesti informális ülése előtt újságíróknak.

Czomba Sándor: a foglalkoztatás bővítése hozzájárul a versenyképesség növeléséhez

Az Európai Unió Tanácsa féléves magyar elnökségének célkitűzése, hogy a foglalkoztatás bővítésével is biztosítsa az európai versenyképesség növelését - jelentette ki kedden a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára Brüsszelben.

Álőstermelőket szűrt ki a Nébih

Adminisztratív, piaci és termőhelyi ellenőrzéseket is tartottak a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) munkatársai a nyári őstermelői célellenőrzés során. Budapesten és hat vidéki településen 32 őstermelőt ellenőriztek, 10 eljárás indult.

Jóváhagyta a bukaresti versenyhivatal az OTP Románia felvásárlását

Jóváhagyta a bukaresti versenyhivatal az OTP Románia felvásárlását - írja az economedia.ro az intézmény közleménye alapján.

Bamosz: nőtt a befektetési alapokban kezelt vagyon júniusban

A befektetési alapokban kezelt vagyon júniusban 2,4 százalékkal, 381 milliárd forinttal növekedett, így a hónap végén a Befektetési Alapkezelők és Vagyonkezelők Magyarországi Szövetségének (Bamosz) tagjai 16 174 milliárd forintot kezeltek befektetési alapokban - közölte a Bamosz hétfőn az MTI-vel.

Nagy István: a közös agrárpolitika középpontjába a gazdák érdekeit kell állítani

Az európai közös agrárpolitika (KAP) középpontjába ismét a gazdákat és a gazdák érdekeit kell állítani - jelentette ki a magyar agrárminiszter hétfőn Brüsszelben.

A pénztárcabarát iskolakezdéshez ad gyakorlati tanácsokat az MNB

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) pénzügyi fogyasztóvédelmi kommunikációs kampányt indít az őszi iskolakezdés előtti pénzügyi döntések megkönnyítése érdekében - közölte a jegybank hétfőn az MTI-vel.