Évtizedek óta nem tapasztalt vízhiány alakult ki Zalaszentgrót térségében, ezért 29 településen másodfokú vízkorlátozást kellett elrendelni, elsősorban az ivóvízhálózatról történő öntözések miatt - közölte a Zalavíz Zrt. elnök-vezérigazgatója kedden az MTI megkeresésére.
Szerző: Ancsy
itt:
Belföldi hírek
Befejeződött Békéscsaba Kenderföldek nevű településrészén az ivóvízhálózat kiépítése - közölte Herczeg Tamás (Fidesz) országgyűlési képviselő szerdán a helyszínen tartott sajtótájékoztatón.
Jóllehet Horvátország - Norvégia és Izland után - vizekben a harmadik leggazdagabb ország Európában, a lakosság 6 százaléka, 250 ezer ember számára elérhetetlen az ivóvízhálózat - írta a Vecernji List című horvát napilap kedden egy kerekasztal-beszélgetésről beszámolva.
Több mint 200 millió forintos beruházással, két európai uniós támogatású pályázat jóvoltából korszerűsítették Zalaegerszegen az ívóvízhálózatot és a szennyvíztisztítót - tájékoztatta a Zalavíz Zrt. hé...