Elkezdődött a közép-európai országok (C5) magyarországi találkozójának előkészítése - közölte csütörtökön a Facebook-oldalán a külügyminiszter, aki szerdán Bécsben az osztrák külügyminiszterrel egyeztetett az őszre tervezett eseményről.
Magyarország újra európai országként viselkedik, a nemzetérdeket mindig szem előtt tartva, de azt a szövetségi rendszeren belül érvényesítve - jelentette ki Orbán Anita külügyminiszter hétfőn Luxemburgban, az uniós tagállamok külügyminisztereinek tanácskozására érkezve.
Megtartották a második állománygyűlést a Külügyminisztériumban hétfőn; Magyarország külpolitikája ismét láthatóvá és kezdeményezővé vált Európában - közölte Orbán Anita külügyminiszter Facebook-oldalán.
Fontos előrelépést értek el a kárpátaljai magyar közösség jogainak ügyében - közölte Orbán Anita külügyminiszter csütörtöki Facebook-bejegyzésében.
Szerző: Ancsy
itt:
Belföldi hírek, 18+
Magyarország szolidaritását fejezi ki Romániával a dróntámadás miatt, a sérülteknek mielőbbi felépülést kíván a kormány, és támogatja az eset teljes körű kivizsgálását - közölte a külügyminiszter pénteken a Facebook-oldalán.
Szerző: Ancsy
itt:
Belföldi hírek
Orbán Anita külügyminiszter összesen 943, nem alanyi jogon, nem automatikusan diplomatáknak járó útlevél visszavonását javasolja - közölte Szondi Vanda kormányszóvivő szerdán sajtótájékoztatón.
Magyarország és Németország pragmatikus együttműködése továbbra is fontos a regionális és európai sikerek szempontjából - közölte Orbán Anita külügyminiszter pénteki Facebook-bejegyzésében.
Szerdán online formában elkezdődtek a magyar-ukrán szakértői egyeztetések, ami fontos lépés a kapcsolatok újraépítésében - közölte Orbán Anita külügyminiszter szerdai Facebook-bejegyzésében.
Szerző: Ancsy
itt:
Külföldi politika
Andrij Szibiha ukrán külügyminiszter a tárca hivatalos honlapján számolt be arról, hogy a hétvégén "konstruktív és tartalmas telefonbeszélgetést" folytatott Orbán Aintával, Magyarország külügyminiszterével.
A kárpátaljai magyarság képviselőinek bevonásával megkezdődnek a magyar-ukrán szakértői szintű egyeztetések a kárpátaljai magyar közösség jogainak rendezése érdekében - jelentette be Orbán Anita külügyminiszter hétfőn, Facebook-bejegyzésében.
Orbán Anita külügyminiszter Oroszország budapesti nagykövetének azt mondta, Magyarország számára teljességgel elfogadhatatlan, hogy most már a magyarok által lakott Kárpátalját is támadják.
A magyar külpolitikát nem pártérdek vagy egy harmadik ország érdeke vezérli majd, hanem a szuverén Magyarország érdeke - jelentette ki Orbán Anita külügyminiszter-jelölt kinevezés előtti meghallgatásán, az Országgyűlés külügyi bizottsága hétfői ülésén.