Szerző: Ancsy
itt:
Belföldi hírek
A Külügyminisztérium megkezdi a külképviselet-vezetői kar megújítását, ezért hazarendelnek 37 misszióvezetőt - közölte Orbán Anita külügyminiszter pénteki Facebook-videójában.
Elkezdődött a közép-európai országok (C5) magyarországi találkozójának előkészítése - közölte csütörtökön a Facebook-oldalán a külügyminiszter, aki szerdán Bécsben az osztrák külügyminiszterrel egyeztetett az őszre tervezett eseményről.
Magyarország újra európai országként viselkedik, a nemzetérdeket mindig szem előtt tartva, de azt a szövetségi rendszeren belül érvényesítve - jelentette ki Orbán Anita külügyminiszter hétfőn Luxemburgban, az uniós tagállamok külügyminisztereinek tanácskozására érkezve.
Megtartották a második állománygyűlést a Külügyminisztériumban hétfőn; Magyarország külpolitikája ismét láthatóvá és kezdeményezővé vált Európában - közölte Orbán Anita külügyminiszter Facebook-oldalán.
Fontos előrelépést értek el a kárpátaljai magyar közösség jogainak ügyében - közölte Orbán Anita külügyminiszter csütörtöki Facebook-bejegyzésében.
Szerző: Ancsy
itt:
Belföldi hírek, 18+
Magyarország szolidaritását fejezi ki Romániával a dróntámadás miatt, a sérülteknek mielőbbi felépülést kíván a kormány, és támogatja az eset teljes körű kivizsgálását - közölte a külügyminiszter pénteken a Facebook-oldalán.
Szerző: Ancsy
itt:
Belföldi hírek
Orbán Anita külügyminiszter összesen 943, nem alanyi jogon, nem automatikusan diplomatáknak járó útlevél visszavonását javasolja - közölte Szondi Vanda kormányszóvivő szerdán sajtótájékoztatón.
Magyarország és Németország pragmatikus együttműködése továbbra is fontos a regionális és európai sikerek szempontjából - közölte Orbán Anita külügyminiszter pénteki Facebook-bejegyzésében.
Az a cél, hogy a partnereink azt érezzék: Magyarország újra megérkezett Európa szívébe, világos érdekekkel, határvonalakkal és kompromisszumkészséggel - mondta Orbán Anita külügyminiszter.
Szerdán online formában elkezdődtek a magyar-ukrán szakértői egyeztetések, ami fontos lépés a kapcsolatok újraépítésében - közölte Orbán Anita külügyminiszter szerdai Facebook-bejegyzésében.
A kárpátaljai magyarság képviselőinek bevonásával megkezdődnek a magyar-ukrán szakértői szintű egyeztetések a kárpátaljai magyar közösség jogainak rendezése érdekében - jelentette be Orbán Anita külügyminiszter hétfőn, Facebook-bejegyzésében.
A magyar külpolitikát nem pártérdek vagy egy harmadik ország érdeke vezérli majd, hanem a szuverén Magyarország érdeke - jelentette ki Orbán Anita külügyminiszter-jelölt kinevezés előtti meghallgatásán, az Országgyűlés külügyi bizottsága hétfői ülésén.