Több mint négyszázmillió forintos fejlesztési forrás segítségével tizenhét épületének energetikai felújítását készíti elő a Pécsi Tudományegyetem (PTE) - tájékoztatta az intézmény hétfőn az MTI-t.
Az orvosi és a gazdaságtudományi képzés volt a legnépszerűbb az idén a Debreceni Egyetemre (DE) jelentkezők körében - közölte Bartha Elek oktatási rektorhelyettes pénteken sajtótájékoztatón.
Több mint 3200 elsőéves kezdheti meg tanulmányait szeptembertől a győri Széchenyi István Egyetemen - tájékoztatta a felsőoktatási intézmény kommunikációs igazgatója pénteken az MTI-t.
A felsőoktatásba jelentkezők 74 százalékát felvették valamilyen képzésre - közölte a felsőoktatásért felelős helyettes államtitkár pénteken Budapesten, sajtótájékoztatón.
Magasabb ponthatárok mellett hat százalékkal több diákot vettek fel idén az Óbudai Egyetemre, mint tavaly - közölte a felsőoktatási intézmény péntek délelőtt az MTI-vel.
Korszerű képzőhelyet alakít ki a Tatabányai Szakképzési Centrum a mechatronikai és automatizálási technikus képzésben résztvevő diákoknak, ahol termelő vállalkozások bevonásával végezhető gyakorlati oktatás - mondta el a központ kancellárja az MTI-nek.
Közel 13 millió tankönyv gyártása fejeződik be a napokban, a szeptemberi tanévkezdésre valamennyi az iskolákban lesz - közölte a Belügyminisztérium csütörtökön az MTI-vel.
Szeptembertől ötvennyolc tehetséges fiatal külföldi tanulmányait finanszírozza a magyar állam a Stipendium Peregrinum ösztöndíjjal - közölte a Nemzeti Tehetség Központ hétfőn az MTI-vel.
Nincs olyan nehézség vagy gond, amelyet nem lehet leküzdeni, ha a hazáért tenni akaró fiatalok vannak közöttünk - mondta a miniszterelnök politikai igazgatója a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Államtudományi és Nemzetközi Tanulmányok Karának pénteki budapesti oklevélátadó ünnepségén.
Szerző: Ancsy
itt:
Belföldi hírek
Új bölcsőde épült a Békés megyei Eleken az uniós Terület- és Településfejlesztési Operatív Programban (TOP) elnyert 250 millió forint támogatásból.
Szerző: Ancsy
itt:
Belföldi hírek
A diaszpórában élő magyar közösségek és az anyaország kapcsolatának szorosabbá válására hívta fel a figyelmet a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős helyettes államtitkára Győrben, a Széchenyi István Egyetemen hétfőn.
Üzembe helyezték a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) biobankjának tárolórendszereit, az intézmény néhány hónapon belül készen áll az első minták fogadására - tájékoztatta a felsőoktatási intézmény közkapcsolati igazgatósága szerdán az MTI-t.