Érmeket vár a szakági vezetők többsége

A hat szakágból ötben érmet várnak a vezetőedzők a kedden kezdődő és vasárnapig tartó franciaországi Európa-bajnokságon, a sorból a női tőr lóg ki, melynek szakvezetője csak álmodni mer dobogós helyezés kiharcolásáról.

Közel 650 induló a budapesti párbajtőr Grand Prix-n, az összes szakág versenyez a héten

A közel-keleti háború miatt március elején-közepén elmaradt versenyeket ezen a hétvégén pótolják, így a következő pár napban mind a hat szakág vívói pástra lépnek különböző helyszíneken.

Boczkó Gábor az érmek számával elégedett és a fejlődést figyeli

A hat érem - három ezüst és három bronz - megszerzését rendkívül jó eredménynek tartja Boczkó Gábor szövetégi kapitány, aki a szerdán zárult tbiliszi vívó-világbajnokság értékelésekor kitért rá, hogy három esetben közel volt a győzelem.

Az év fő versenyén is a következő évek meghatározó szereplőit keresi a kapitány

Huszonhét fős magyar csapat vesz részt a vívók kedden kezdődő világbajnokságán, Tbilisziben.

A szöuli GP-n tér vissza a nemzetközi mezőnybe Szilágyi Áron

Péntektől vasárnapig Szöulban lép pástra a női és férfi kardozók nemzetközi mezőnye; a dél-koreai Grand Prix-n tér vissza hosszú lábadozás után a háromszoros olimpiai aranyérmes, világ- és Európa-bajnok Szilágyi Áron.

Változott a vívók országos bajnokságának időpontja

A tavaszra tervezett országos bajnokságot előre hozta a hazai vívószövetség (MVSZ), így arra a korábban megszokott, karácsony előtti időpontban kerül sor.

Szilágyi Áron már olimpiai lázban ég

Az olimpiára készülő magyar vívók kedden a hagyományoknak megfelelően nyílt edzésen köszöntek el a második otthonuknak számító Gerevich Aladár Sportcsarnoktól és válaszoltak az újságírók kérdéseire.

Három éremmel elégedett lenne a vívók kapitánya

Három párizsi olimpiai érem megszerzésével elégedett lenne a magyar vívók szövetségi kapitánya.

Négy helyszínen hat szakág - vk-dömping a vívóknál

Teljes programot bonyolítanak le a hét második felében a vívók számára a világkupasorozatban: négy helyszínen mind a hat szakág versenyzői pástra lépnek olimpiai kvalifikáció szempontjából fontos viadalokon.

Remek szereplés, itt-ott kapitányi hiányérzettel

Három érmet, közte egy aranyat várt a szövetségi kapitány, a néggyel, benne három arannyal a vívóválogatott messze túlteljesítette ezt, és ha a két párbajtőrcsapat még egy kört megy, hiányérzet nélkül jónak, kiemelkedőnek minősítette volna a szereplést Boczkó Gábor a milánói világbajnokságon.

Az olimpiai kvalifikációs időszak legfontosabb versenye következik

A szokásostól eltérő nyári menetrend lezárásaként rendezik az év fő versenyét a vívóknál: szombattól jövő vasárnapig tart Milánóban a világbajnokság, amely az egyéves olimpiai kvalifikációs sorozat kiemelt állomása.

Már a két ünnep között készülnek a vívók az olimpiai kvalifikációs megmérettetésekre

Az ádvent utolsó hétvégéjén rendezett országos bajnokság után néhány nap pihenőt kapnak a vívók, de a két ünnep között már megkezdik a felkészülést az április elején induló olimpiai kvalifikációs időszakra.