12 szörnyű dolog, ami akkor következne be, ha eltűnne a Nap

Milyen hatással lenne a Földre, az élővilágra és a többi égitestre, ha eltűnne az égről a Nap? A katasztrófafilmek már foglalkoztak azzal a témával, hogy milyen nehézségekkel találhatná szemben magát az emberiség, ha eltűnne a Nap az égről, ám a legtöbben nem gondolkodnak el azon, hogy ennek borzalmas következményei lennének, hiszen természetesnek veszik, hogy az éjszaka után, felkel a Nap, és ott is ragyog az égen estig.

Hiba lenne azonban úgy gondolni, hogy ez örökké így marad, hiszen eljöhet az az idő, amikor a Nap eltűnik, ez pedig legalább egy tucatnyi borzalmas dolgot jelentene.

1. Ha egyik pillanatról a másikra eltűnne a Nap, akkor a növények nagyobb része túlélné az első heteket, de a napfény nélkül végül a legszívósabb növény is elpusztulna. Ezt követné a növényevő állatok halála.

2. Néhány nap múlva rohamosan zuhanna a Föld hőmérséklete. A Nap eltűnése után két hónappal már -120 fokos hideget mérhetnénk. Négy hónappal később -200 fok lenne a hőmérséklet csökkenése.

3. Amikor a Föld hőmérséklete elérné a -240 fokot, akkor az óceánok teljesen befagynának. Ennek a következménye az, hogy teljesen összeomlana az atmoszféra, és többé semmi sem védené meg a bolygót a kozmikus sugárzástól.

4. Nem pusztulna el minden növény az első hetekben, mert néhány nagyobb fafajta akár évezredekig is kitarthat.

5. Ha egyik pillanatról a másikra eltűnne a Nap, akkor a bolygók nyolc perc után nem keringenének a Nap gravitációs vonzása nélkül, hanem egyenes vonalon utaznának a világegyetemben.

6. A Nap nélkül az emberiség egy hónap alatt kipusztulna. Csak azok élhetnék túl a katasztrófát, akik egy bunkerben, esetleg az óceán mélyén, egy tengeralattjáróban bújnának el.7. A csillagokat továbbra is látnánk, de a Hold örökre eltűnne, hiszen azt a Nap világítja meg.

8. Nap nélkül az óceánokat jégpáncél szigetelné, tehát azoknak a teljes befagyása évezredekig tarthatna.

9. Ha a Nap egyszer csak eltűnne, akkor azzal talán a dögevők járnának a legjobban, mert ők el lennének látva állattetemekkel, de persze az ő táplálékforrásuk is elapadna előbb-utóbb.

10. Ha eltűnne a Nap, akkor azt gyorsan észrevennénk, mert egy perccel később teljes sötétségbe borulna a Föld.

11. Amennyiben a Nap megszűnne létezni, akkor a legtöbb baktérium napokon belül elpusztulna, de lenne néhány mikroorganizmus, ami képes a túlélésre.

12. A Nap eltűnése azt jelentené, hogy az összes óceán felülete befagyna, és csak a tengerfenéken élő állatok élnének még egy darabig.

(Forrás: szeretlekmagyarorszag.hu)

Hozzászólások

Fenntartható megoldások

Fenntartható családi házak tervezése, gyártása és felépítése

Teljes folyamat egy kézben – természetes alapanyagokkal és energiatakarékos megoldásokkal.

Kender Fa Szalma Vályog Mész

A tervezéstől a megvalósításig végigkísérjük az építkezést – valódi, működő megoldásokkal.

Részletek és lehetőségek
Kész típustervek

Ha konkrét elképzelést keresel:

A turisták kedvéért eltüntettet barna növényhalmok miatt gyorsulhatnak fel a strandok pusztulása

A turisták kedvéért eltüntettet barna növényhalmok miatt gyorsulhatnak fel a strandok pusztulása

Ami korábban esztétikai problémának tűnt, ma már a partok egyik legfontosabb természetes védelmi vonalaként jelenik meg.

Magyar kutatók feltárták, hogyan szabályozzák a sejtek a felesleges váladékszemcsék lebontását

Magyar kutatók feltárták, hogyan szabályozzák a sejtek a felesleges váladékszemcsék lebontását

Az ELTE és a Szegedi Biológiai Kutatóközpont (SZBK) munkatársai közös kutatásukban azonosították azt a molekuláris mechanizmust, amellyel az élő sejtek kijelölik a feleslegessé vagy hibássá vált váladékszemcséiket a lebontásra.

Több mint ötmillió éves bálnamaradvány is van az Indiai-óceán fenekén felfedezett bálnatemetőben

Több mint ötmillió éves bálnamaradvány is van az Indiai-óceán fenekén felfedezett bálnatemetőben

Több mint ötmillió éves bálnamaradvány is nyugszik abban a hatalmas bálnatemetőben, amelyet az India-óceán délkeleti részén, a Diamantina törészónában találtak meg - számolt be róla szerdán a BBC News.

A spenótban védhet a demenciától a nitrát, de ivóvízben árthat

A spenótban védhet a demenciától a nitrát, de ivóvízben árthat

Egy új kutatás derítette ki a vegyület ellentétes hatását.

Tudományos leépítés miatt lehettek kicsit a Tyrannosaurus rex karjai

Tudományos leépítés miatt lehettek kicsit a Tyrannosaurus rex karjai

Egy új tanulmány magyarázza meg a jelenséget.

Skizofréniát okozhatnak a macskák

Skizofréniát okozhatnak a macskák

A kutatók szerint a macskák által terjesztett Toxoplasma parazita miatt kétszereződhet meg a betegség valószínűsége.

Csatorna- és alagútrendszerrel próbálják lassítani Peking süllyedését

Csatorna- és alagútrendszerrel próbálják lassítani Peking süllyedését

Ezek a városok lassan, de megállíthatatlanul süllyednek.

Ókori görög színházi maszkot találtak egy horvátországi barlangban

Ókori görög színházi maszkot találtak egy horvátországi barlangban

Több mint kétezer éves görög színházi maszkot találtak régészek egy dél-horvátországi barlangban, a Peljecac-félsziget területén - számolt be a felfedezésről a Dubrovniki Múzeum.

Az agy működését és betegségeit vizsgáló kutatás zárult le a pécsi egyetemen

Az agy működését és betegségeit vizsgáló kutatás zárult le a pécsi egyetemen

Lezárult az a kutatási program, amelynek keretében huszonöt kutatócsoport száz szakembere vizsgálta az agy működését és betegségeit a Pécsi Tudományegyetemen (PTE) - közölte a baranyai felsőoktatási intézmény az MTI-vel csütörtökön.

HungaroMet: melegebb időt, szárazabb nyarakat hoz a klímaváltozás a Kárpát-medencébe

HungaroMet: melegebb időt, szárazabb nyarakat hoz a klímaváltozás a Kárpát-medencébe

A klímaváltozás hatásait vizsgáló különböző modellfuttatások szerint az évszázad végére nőni fog az átlaghőmérséklet a Kárpát-medencében, a nyarak egyre szárazabbak lesznek, miközben nő a talajközeli ózonkoncentráció.

http://ujhazak.com