Valószínűleg ön is rosszul tölti a telefonját!

Nem csak azért tart rövid ideig az okostelefonja, mert hibás akkumulátort tettek bele, vagy már túlságosan elhasználta azt, hanem mert a többségünk rosszul tölti azokat. Most megmondjuk mi lenne a helyes módja!

Új telefon vásárlásakor a többség még mindig beveti a jól berögzült “formázást”, ami annyit jelent hogy az akkumulátort körülbelül egy napig a töltőn hagyják, annak ellenére, hogy erre már rég óta semmi szükség. Az talán még ennél is elterjedtebb, hogy sokan hajlamosak gyakran és hosszú ideig a töltőn hagyni a telefonjukat, mondván hogy nem árt neki ha végre teljesen feltöltődik. Pedig ezt a szokást is jobb lenne mielőbb elhagyni! sem éppen szerencsés dolog.
Vegyük hát sorra a tudnivalókat, amik nem csak telefonokra, hanem minden akkumulátorral rendelkező készülékre igazak:

Nem szabad teljesen feltölteni!

A Battery University azt tanácsolja, hogy az akkumulátorokat ne töltsük fel maximumra.
Fenntartható megoldások

Fenntartható családi házak tervezése, gyártása és felépítése

Teljes folyamat egy kézben – természetes alapanyagokkal és energiatakarékos megoldásokkal.

Kender Fa Szalma Vályog Mész

A tervezéstől a megvalósításig végigkísérjük az építkezést – valódi, működő megoldásokkal.

Részletek és lehetőségek
Kész típustervek

Ha konkrét elképzelést keresel:

Ma már szinte minden készülékben lítium-ionos akkumulátorok vannak, amik egyáltalán nem igénylik a teljes feltöltést, sem az első töltésnél, sem később. Sőt, állításuk szerint akkor cselekszünk a leghelyesebben, ha mindig csak rátöltünk valamennyit, de nem 100 százalékig.

töltés2

Ne hagyják töltőn egész éjszaka

Az előző tanácsból következik, hogy mivel nem érdemes hosszabb időn át töltésen hagyni az aksit, az egész éjszakán át tartó töltést is szüntessük be! Azért roasz ha folyamatosan be van dugva a telefon, mert amint fogy egy kis energia, az rögtön újratöltődik, vagyis folyamatosan 100 százalékos töltöttség körül lesz az akkumulátor. A szakértők szerint ez olyan feszültséget okoz, mintha egy izmot folyamatosan megfeszítene az ember. Minél többször és minél hosszabb időn át van teljes töltöttségen az akkumulátor, annál kevésbé fogja tartani magát hosszabb távon.

Több kísérlet után jól látható eredmény született, miszerint a folyamatosan teljesen feltöltött akkumulátornak már 200 feltöltés (töltési ciklus) után csökkent a kapacitása, míg egy kevésbé töltött akkumulátor még 400 feltöltés után is csak kb. 20 százalékkal csökkent. A lényeg tehát, hogy ne hagyják felügyelet nélkül túl sokáig töltőn a készülékeket, 80-90 százalékos töltöttség is elegendő lesz.

Gyakori töltés=hosszabb élettartam

A hosszan tartó töltések helyett jobb, ha mindig csak részben tölti fel a telefonját, azt viszont gyakran tegye. A legjobbat azzal tesszük, ha 80-90 százalék közti szinten mindig rátöltünk egy kicsit.

töltés3

Ne legyen se túl hideg, se túl meleg

A Battery University tanácsa szerint az ideális töltési hőmérséklet 10°C-30°C fok között van, bár 10°C alatti hőmérséklet napi szinten ritkán fordul elő. Nyáron kell igazán ügyelni rá, hogy ne maradjon 30°C-nál melegebb helyen a töltés alatt lévő telefon, mert az nagyon rosszat tesz a telefonnak.

Ha nagyon forró, az baj!

Az természetes, hogy töltés alatt melegebbek a készülékek, de ha nagyon felforrósodik a töltő, az hibát jelez. Ez esetben nem szabad tovább használni!

Forrás: Hvg

Hozzászólások

Fenntartható megoldások

Fenntartható családi házak tervezése, gyártása és felépítése

Teljes folyamat egy kézben – természetes alapanyagokkal és energiatakarékos megoldásokkal.

Kender Fa Szalma Vályog Mész

A tervezéstől a megvalósításig végigkísérjük az építkezést – valódi, működő megoldásokkal.

Részletek és lehetőségek
Kész típustervek

Ha konkrét elképzelést keresel:

A turisták kedvéért eltüntettet barna növényhalmok miatt gyorsulhatnak fel a strandok pusztulása

A turisták kedvéért eltüntettet barna növényhalmok miatt gyorsulhatnak fel a strandok pusztulása

Ami korábban esztétikai problémának tűnt, ma már a partok egyik legfontosabb természetes védelmi vonalaként jelenik meg.

Magyar kutatók feltárták, hogyan szabályozzák a sejtek a felesleges váladékszemcsék lebontását

Magyar kutatók feltárták, hogyan szabályozzák a sejtek a felesleges váladékszemcsék lebontását

Az ELTE és a Szegedi Biológiai Kutatóközpont (SZBK) munkatársai közös kutatásukban azonosították azt a molekuláris mechanizmust, amellyel az élő sejtek kijelölik a feleslegessé vagy hibássá vált váladékszemcséiket a lebontásra.

Több mint ötmillió éves bálnamaradvány is van az Indiai-óceán fenekén felfedezett bálnatemetőben

Több mint ötmillió éves bálnamaradvány is van az Indiai-óceán fenekén felfedezett bálnatemetőben

Több mint ötmillió éves bálnamaradvány is nyugszik abban a hatalmas bálnatemetőben, amelyet az India-óceán délkeleti részén, a Diamantina törészónában találtak meg - számolt be róla szerdán a BBC News.

A spenótban védhet a demenciától a nitrát, de ivóvízben árthat

A spenótban védhet a demenciától a nitrát, de ivóvízben árthat

Egy új kutatás derítette ki a vegyület ellentétes hatását.

Tudományos leépítés miatt lehettek kicsit a Tyrannosaurus rex karjai

Tudományos leépítés miatt lehettek kicsit a Tyrannosaurus rex karjai

Egy új tanulmány magyarázza meg a jelenséget.

Skizofréniát okozhatnak a macskák

Skizofréniát okozhatnak a macskák

A kutatók szerint a macskák által terjesztett Toxoplasma parazita miatt kétszereződhet meg a betegség valószínűsége.

Csatorna- és alagútrendszerrel próbálják lassítani Peking süllyedését

Csatorna- és alagútrendszerrel próbálják lassítani Peking süllyedését

Ezek a városok lassan, de megállíthatatlanul süllyednek.

Ókori görög színházi maszkot találtak egy horvátországi barlangban

Ókori görög színházi maszkot találtak egy horvátországi barlangban

Több mint kétezer éves görög színházi maszkot találtak régészek egy dél-horvátországi barlangban, a Peljecac-félsziget területén - számolt be a felfedezésről a Dubrovniki Múzeum.

Az agy működését és betegségeit vizsgáló kutatás zárult le a pécsi egyetemen

Az agy működését és betegségeit vizsgáló kutatás zárult le a pécsi egyetemen

Lezárult az a kutatási program, amelynek keretében huszonöt kutatócsoport száz szakembere vizsgálta az agy működését és betegségeit a Pécsi Tudományegyetemen (PTE) - közölte a baranyai felsőoktatási intézmény az MTI-vel csütörtökön.

HungaroMet: melegebb időt, szárazabb nyarakat hoz a klímaváltozás a Kárpát-medencébe

HungaroMet: melegebb időt, szárazabb nyarakat hoz a klímaváltozás a Kárpát-medencébe

A klímaváltozás hatásait vizsgáló különböző modellfuttatások szerint az évszázad végére nőni fog az átlaghőmérséklet a Kárpát-medencében, a nyarak egyre szárazabbak lesznek, miközben nő a talajközeli ózonkoncentráció.

http://ujhazak.com