Mintegy 250 millió forint uniós támogatást kaptak sajátos nevelési igényű gyermekeket ellátó Veszprém vármegyei intézmények
Mintegy 250 millió forintból valósult meg az Esélyt a gyermeknek elnevezésű uniós program, melynek köszönhetően négy Veszprém vármegyei intézmény jutott támogatáshoz. A sajátos nevelési igényű, sérült gyermekeket ellátó intézményekben továbbképzéseket tartottak, gépjárműveket és eszközöket szereztek be - közölte a szerdai veszprémi projektzáró értekezleten a tankerületi igazgatói feladatokat ellátó Hontai-Cziráki Marianna.
Elmondta, hogy a projekt kifejezetten a sajátos nevelést igénylő gyermekek oktatásában, nevelésében, ellátásában segíti a pedagógusokat. Összesen 248 millió forintból 216 pedagógus továbbképzése valósult meg 10 program keretében. A projekt 2100 tanulót érint, hatszáz eszközt négy gépjárművet szereztek be - tette hozzá.
Elmondta: egyebek mellett a sérült tanulók mozgatását, emelését segítő, valamint diagnosztikai eszközöket szereztek be. Ezen kívül nagy segítséget jelent, hogy a pedagógusok a pályázat révén részt vehettek olyan továbbképzésekben, melyeket korábban csak költségtérítés ellenében vehettek igénybe.
(Forrás: MTI)
Hozzászólások