A horror vége mesébe illő lehetett volna

Hamilton nyert, a Mercedes világbajnok, de Carlos Sainz Jr. a Forma-1 új hőse.SainzA szombati harmadik szabadedzésen mindenkiben megállt az ütő, amikor Carlos Sainz Jr. hatalmas erővel csapódott a Tecpro-falba a 13-as kanyarban. Hosszú percekig nem lehetett tudni, hogy hogy van a Toro Rosso 21 éves pilótája, és sokan már egy újabb Jules Bianchi esetett láttak a balesetbe, de szerencsére kiderült, hogy Sainz jól van.

Sőt, még ő aggódott, hogy mindenki miatta aggódik, ugyanis később kiderült, hogy csodával határos módon, eszméletvesztés, és egyetlen karcolás nélkül úszta meg a balesetet, amely során 46 G hatott a spanyol tehetségre, aki bátorságról is tanúbizonyságot tett, hiszen vasárnap ott volt a 20. rajtkockában.

Sokáig úgy tűnt, hogy a horrorisztikus esetnek mesébe illő vége lesz, hiszen Sainz elképesztő tempóval lépkedett előre, és már a 7. helyen autózott, amikor hirtelen fékproblémák miatt kiesett. A sors kegyetlen tréfája, hogy a pilóta most is a 13-as kanyarban csúszott ki, de ez a baleset nem volt olyan nagy.

Sainz2A futam után Sainz viccesen meg is jegyezte, hogy úgy gondolja, hogy most már nagyon jó barátok lesznek a 13-as kanyar falával. Ezt a nézetét valószínűleg nem osztják a szurkolói. A pilóta komolyra fordítva a szót, arról is beszélt, hogy a futam első 10 körében, amikor a biztonsági autó mögött haladt a mezőny, még kábának érezte magát.

Az, hogy ennek mentális oka volt-e, vagy az, hogy egyszerűen szédült, ő sem tudja, viszont a 10. kör után szerencsére elmúlt a szédülés, ugyanis korábban megígérte, hogy félre áll az autójával, ha mégsem érzi teljesen jól magát.

Sainz elmondta, hogy a rajt előtt még egy kicsit fájt a háta és a nyaka, de a versenyautóba beülve csak a szédülés maradt meg, ami akkor múlt el, amikor felhajtotta a sisakrostélyt. A 10. kör után viszont semmi egészségügyi gondja nem akadt, és ez látszott is a teljesítményén. A leintés után azonban kicsit melege volt, és fáradtnak érezte magát.

A heroikus futam befejezést végül az gátolta meg, hogy a Toro Rosso fékje meghibásodott. Sainz a 20. kör óta tudta, hogy valami történt a bal első fékjével, és a bal hátsó sem volt tökéletes, ám mindenáron folytatni akarta a versenyt, de 8 körrel a leintés előtt nem bírta tovább a bal oldali fék. Szerencsére még volt elég fék az autóban, ami lelassította az újabb baleset erejét.

(Forrás: telesport.hu, f1vilag.hu)